Kujawsko-pomorskie uwielbiamy za to, że zawsze można zwiedzić tam coś ciekawego. Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

Restauracja Bułka w Toruniu

Dlaczego wciąż chcemy wracać do Białej k/Tucholi?

Muzeum Ziemi Pałuckiej – Magistrat w Żninie

Bo tu chce się wracać…

Województwo kujawsko-pomorskie mamy bardzo dobrze obcykane. Mieszkamy w Wielkopolsce, a właściwie to prawie przy granicy z Kujawami. Bydgoszcz, Toruń – te miasta odwiedzamy bardzo często. Zresztą, spędziłyśmy w nich razem 5 lat studiów, więc miałyśmy czas na poznanie bliższych i dalszych atrakcji. Jakiś czas temu udało nam się dotrzeć jednak nieco dalej. Mowa o Funce, Tucholi, Białej, Woziwodzie, czyli miastach, do których na pewno chętnie wrócimy. Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach? Na brak wrażeń na pewno nie będziesz mógł narzekać.

Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi – do wyboru mamy zwiedzanie indywidualne lub dla grup zorganizowanych za dodatkową opłatą robienie prania na tarze, darcie pierza. Super miejsce, które można odwiedzać wielokrotnie, bo nigdy się nie nudzi.

Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

Rynek w Tucholi – malownicze centrum miasta. Bardzo przyjemnie spędziłyśmy tam czas, można z powodzeniem odpocząć przy fontannie. Gdy zgłodniejcie warto udać się do Pizzeria Fair Play, ich pizze wymiatają!

Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

Bieg na orientację w Woziwodzie – atrakcja całkowicie darmowa, przeznaczona dla grup zorganizowanych i turystów indywidualnych. Dostaje się mapę i trzeba szukać pewnych punktów, odznaczać je na kartce. Wszystko na luzie lub na czas. Mnóstwo wrażeń gwarantowane.

Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej – baza Hufca ZHP Tuchola, jednak przyjmują zarówno harcerzy, jak i osoby niezrzeszone. Super rodzinna atmosfera sprawia, że z chęcią się tam wraca. Jedzenie jest w cenie, do dyspozycji są łuki, kajaki, rowerki wodne.

Co warto zobaczyć w Tucholi i okolicach?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także