Restauracja Bułka w Toruniu (ul. Szewska 6). Ostatnio mamy ogromny problem ze znalezieniem nowych miejsc, gdzie jeszcze nas nie było, a nie są czynne od 12. Na szczęście trafiłyśmy na Bułkę otwartą już od 7.30. Idealnie!

Restauracja Bułka w Toruniu

 Gdzie smacznie zjeść w Toruniu?

 Bread House w Toruniu

 Restauracja Ciasna w Toruniu

Gdzie smacznie zjeść na toruńskim rynku?

Do Torunia po raz pierwszy na dłużej pojechałyśmy prawie 5 lat temu. Od tego czasu wiele miejsc upadło, jeszcze więcej się utworzyło. Z każdą kolejną wizytą w grodzie Kopernika staramy się same odwiedzać nowe restauracje, czy kawiarnie, aby, po pierwsze, sprawdzić, jak się zmienia rynek. A po drugie, żeby polecić Ci coraz to nowe warte uwagi lokalizacje. Szukając miejsca, gdzie smacznie zjeść śniadanie w Toruniu, w większości rankingów pojawiała się restauracja Bułka w Toruniu. Postanowiłyśmy to sprawdzić. Oprócz Bułki, warto zajrzeć także do Bread House Cafe (przepyszne kanapki), Kuranty Bistro (rewelacyjne burgery), Mistrz i Małgorzata (stylizowana na podstawie powieści Bułhakowa). Restauracja Ciasna z rewelacyjnymi daniami wegańskimi i wegetariańskimi. O wszystkich miejscach, gdzie smacznie zjeść w Toruniu przeczytacie TUTAJ.

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu znajduje się w bocznej uliczce z Rynku Staromiejskiego. Nie musisz nigdzie kluczyć, szyld widać już z początku drogi. Można także przejść od strony Mostu Paulińskiego. Wchodzimy. Naszym oczom ukazuje się przestronna sala z odkrytą ladą. Zaraz przy wejściu mamy rząd taboretów oraz krzesełko do karmienia. Z drugiej strony – kącik kanapowy. Na wprost znajdują się stoły kilkuosobowe, więc śmiało możecie wpadać z przyjaciółmi. A że będziecie chcieli tu wrócić po jednej wizycie, nie mamy wątpliwości. Oraz tego, że będziesz chciał o tym miejscu powiedzieć całemu światu. Restauracja Bułka w Toruniu absolutnie wymiata. Jest także nastawiona na czworonogów, które zawsze mogą liczyć na miskę z wodą (widziałyśmy na własne oczy).

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Przepyszne bułeczki wypiekane na miejscu

Menu opiera się głównie na śniadaniach, ale podawanych w różnej formie. Skusiłyśmy się na śniadanie tygodnia – wówczas była to bułka z panierowanym kurczakiem, sałatami, pomidorem, ogórkiem konserwowym, sosem majo-chili oraz czerwoną cebulą. Kosztowała 12 złotych. Do picia Martyna zamówiła cappuccino, ja świeżo wyciskany sok pomarańczowy, podany w stylowym naczyniu. Tuż obok propozycji jajecznic, granoli, kanapek, czy szakszuki, mój wzrok przykuwa Białe śniadanie. Składają się na nie 2 bułeczki z wytrawnym twarożkiem, camembertem, goudą, mimolette, kozim serem. Do tego pomidor, ogórek, szczypiorek oraz masło. Co ważne, zarówno masło, jak i bułki są wypiekane i robione na miejscu. Podobnie sytuacja ma się w przypadku np. tart. Dania typowo obiadowe wydawane są od godz. 12.00. Dlaczego Restauracja Bułka w Toruniu cieszy się taką sympatią wśród gości?

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Restauracja Bułka w Toruniu

Przede wszystkim, tutaj wszystko toczy się swoim ustalonym rytmem. Nie ma szaleńczego pośpiechu, każdy czuje się odpowiednio zaopiekowany. I co najważniejsze, jedzenie jest naprawdę przepyszne. Porcje są ogromne, miałam problem ze zjedzeniem całości. Jednocześnie jednak nie potrafiłam przestać. Rewelacyjny twarożek z Białego śniadania, czy zestaw sałat z tak pysznym sosem, że nie sposób tego opisać. Lokal powstał na początku 2016 roku, a już teraz wróżymy mu świetlaną przyszłość. Oby tak dalej!

Restauracja Bułka w Toruniu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także