Są takie miejsca, które z chęcią byśmy odwiedzały zawsze i wszędzie, najchętniej kilka razy do roku. Dlaczego wciąż chcemy wracać do Białej k/Tucholi?

Dlaczego wciąż chcemy wracać do Białej k/Tucholi?

 HOSW w Białej

 Top 5 noclegów w Polsce i okolicach

 Mundur harcerki i harcerza

Obozy harcerskie w czasie wakacji

W ciągu całego życia miałyśmy okazję brać udział w kilku 14-dniowych obozach harcerskich w czasie wakacji letnich. Byłyśmy dwa razy w Piecniku, raz w Pogorzelicy oraz na zlotach w Kielcach i Krakowie. Te wyjazdy odbyłyśmy jako uczestniczki. Jako kadra, organizatorki wybrałyśmy się na 5-dniowy wyjazd do Gaju oraz Gołąbek, 14-dniowy do Białej k/Tucholi, a także brałyśmy udział w Zlocie z okazji 100-lecia harcerstwa w Polsce, który miał miejsce w zeszłym roku. Plany na najbliższe lata? Powrót do Białej oraz na europejskie Jamboree do Gdańska w 2020 r.

Dlaczego wciąż chcemy wracać do Białej k/Tucholi?

Może jest to spowodowane tym, że był to nasz pierwszy, samodzielny dłuższy obóz, zorganizowany w czwórkę na 14 dni dla 16 osób. Nie było łatwo, plany zaczęliśmy tworzyć już chyba w listopadzie, ale daliśmy radę. Bardzo nam się w Białej spodobało, nie mogliśmy narzekać na nudę. Bardzo blisko stamtąd do jeziora, jest także pole namiotowe, domki. Można wziąć swoje namioty lub skorzystać z tych, należących do Hufca ZHP Tuchola. Do wyboru mamy możliwość korzystania z budowanych łazienek lub samodzielne wykopanie pryszniców i latryn. Dodatkowo gospodarze są niezwykle gościnni. Prywatnie to mąż komendantki Hufca ZHP Tuchola wraz z harcerzami ogarniają tę bazę, która przynosi im także dochód dla drużyn i całego hufca.

Życzliwość ludzi, pomocna dłoń

Jak już wspomniałyśmy, wszyscy są tam niezwykle życzliwi. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, z chęcią wyciągają pomocną dłoń. Nie było problemu, byśmy przed sobą posłali wielkie kartony z programówką. Druh przewiózł nas busikiem w ramach kosztów pobytu z Tucholi do Białej i z powrotem. Naprawdę jest tam przesympatycznie. Czas jakby wolniej płynie, cudownie spędza się tam wolny czas. Podczas następnego pobytu postawimy bardziej na korzystanie z dobrodziejstw ośrodka, których tam nie brakuje.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także