Czy stołowanie się w miejscu noclegowym się opłaca? Czy korzystniejsze jest szukanie jedzenia po innych lokalach lub sklepach?

Czy stołowanie się w miejscu noclegowym się opłaca?

Aneks kuchenny w miejscu noclegowym

Tanie noclegi w zimie

Ubezpieczenie w mieniu najmowanym

Na wyjazdach też jeść trzeba

Jak już może wiesz, śmiejemy się, że zawsze podczas wyjazdów najwięcej pieniędzy stracimy na noclegi i jedzenie w restauracjach. Nie oznacza to, że nie robimy zakupów w sklepach spożywczych, czy cukierniach, by się nieco pożywić. Wręcz przeciwnie. Przez pewne problemy żołądkowe nie mogę też jeść wszystkiego, co mi podadzą. Ostatnio skusiłyśmy się na opcję śniadania w miejscu noclegowym. Cena była porównywalna do innego miejsca, gdzie tego jedzenia nie było. Czy stołowanie się w miejscu noclegowym się opłaca?

Czy stołowanie się w miejscu noclegowym się opłaca?

Prawda jest taka, że skusiłyśmy się dlatego, że w niemalże identycznej cenie był nocleg bez jedzenia, a doszłyśmy do wniosku, że i tak trzeba będzie w to jedzenie zainwestować. Wiele tutaj, naszym zdaniem, zależy od cen w miejscu noclegowym, w którym się akurat zatrzymamy. Czasem odgrzanie sobie czegoś z domu w przysługującym nam aneksie kuchennym na pewno wychodzi i taniej, i zdrowiej. Jeśli jednak ceny są porównywalne na mieście, a w hotelu, to dlaczego by z tej opcji nie skorzystać.

Wszędzie blisko, stosunkowo tanio

Niewątpliwą zaletą stołowania się w miejscu noclegowym jest fakt, że nie trzeba się nigdzie daleko nachodzić, by coś zjeść. Wszystko mamy podane pod buzię, nie musimy szukać miejsc, gdzie smacznie zjemy. Zawsze możemy zamówić dokładkę, nie martwimy się tym, że nie chce nam się już nigdzie chodzić albo że jest już ciemno i będziemy bali się wrócić do hotelu. W większości przypadków stołowanie się na miejscu jest naprawdę korzystne.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także