Wycieczka samodzielna czy zorganizowana? Oto jest pytanie. Postaramy się przybliżyć Wam plusy i minusy obu rozwiązań.

Wycieczka samodzielna czy zorganizowana?

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?

WYCIECZKA SAMODZIELNA

PLUSY – sami decydujemy, gdzie chcemy iść, co zwiedzić, gdzie zjeść i w którym miejscu się przespać. Mamy całkowitą dowolność w wyborze trasy wycieczki, nie jesteśmy obligowani czasem, możemy mieć przerwę wtedy, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Sami decydujemy, czy zwiedzamy samodzielnie, czy w grupie. Wybieramy jakie dania zjemy – w przypadku grup zorganizowanych często cała grupa je jedno danie.

MINUSY – mamy ograniczony budżet i tak naprawdę nigdy nie wiemy, ile pieniędzy wydamy na daną podróż. Zawsze może nam wypaść niespodziewany wydatek – dodatkowa opłata za nocleg, droższe jedzenie. Nikt za nas nie przygotuje trasy wycieczki – musimy samodzielnie obmyślić wszystko przed wyjazdem lub działać spontanicznie. To też zajmuje określony czas i nie wszystkim się chce albo nie potrafią tego zrobić.

WYCIECZKA ZORGANIZOWANA

PLUSY – wszystko mamy przygotowane – trasę wycieczki, co zobaczymy, gdzie pójdziemy, gdzie zjemy i się prześpimy. Znamy dokładny koszt takiej wyprawy. Nie wliczane są w to dodatkowe lody, ciasto, czy coś innego, ale niektóre podróże są tak zorganizowane, że naprawdę nic więcej już nie potrzeba. Dodatkowo jeśli ktoś lubi zwiedzać w grupie jest ku temu doskonała okazja. Autokar mieści około 50 osób, więc na pewno kogoś się zna i razem z nim można przemierzać ulice miasta.

MINUSY – musimy znosić towarzystwo innych osób, jesteśmy uzależnieni od grupy. Rzadko kiedy możemy coś zwiedzać na własną rękę. Plan dnia jest wypełniony do granic możliwości. Zazwyczaj jest dużo chodzenia, więc nie za bardzo się odpocznie.

Wycieczka samodzielna czy zorganizowana?

Z jednej strony wynika, że wycieczka zorganizowana jest bardziej korzystna, jednak wszystko zależy danego człowieka i tego, co oczekujecie. My o wiele bardziej lubimy wycieczki samodzielne, gdzie możemy sobie pozwolić na większą swobodę. A jak to jest w Waszym przypadku? Wycieczka samodzielna czy zorganizowana? Którą opcję wybieracie?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także