Jesień to idealny moment na zwolnienie tempa, dlatego warto wykorzystać ten czas na podróże. Zapraszamy Was na wpis pt. Szlakiem 5 wielkopolskich miast, w którym zaproponujemy Wam jednodniową wycieczkę po okolicznych miastach.

Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 Dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?

 Pamiątki z Budapesztu

 Wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Zaplanuj atrakcje na jeden dzień

Gdy wybieramy się na jakąś bliższą lub dalszą wycieczkę lubimy mieć zaplanowane sporo atrakcji w razie gdyby okazało się, że niektóre z nich są zamknięte lub nasze tempo zwiedzania jest szybsze, niż przypuszczałyśmy. Zawsze może zdarzyć się coś niespodziewanego, a nie widzimy większego celu w tym, by jechać kilkadziesiąt/kilkaset kilometrów tylko po to, by nie wiedzieć co robić, bo nasza lista ulegnie zakończeniu. Lubimy być przygotowane na różne okazje i czasem mamy nawet więcej, niż jesteśmy w stanie obejść. Z tego też powodu przygotowałyśmy jednodniową wycieczkę szlakiem 5 wielkopolskich miast.

Szlakiem 5 wielkopolskich miast

Szlakiem 5 wielkopolskich miast to nasza autorska nazwa na to, co udało nam się zobaczyć. Doszłyśmy do wniosku, że bardzo bliską okolicę mamy już zwiedzoną, tę bardzo daleką też, ale tę nieco dalej od naszego domu już niekoniecznie. W tym celu początkowo postanowiłyśmy wybrać się do czterech miejscowości, dzień przed wyjazdem urozmaicając ją o Wrześnię, gdyż ilość kilometrów i tak się nie zmieniła, a przybyło nam dodatkowe miejsce do zwiedzania, ważne nie tylko zabytkowo, ale także historycznie.

Września, Uzarzewo, Dziewicza Góra, Swarzędz, Pobiedziska

Swoją wyprawę z okolic Gniezna zaczęłyśmy od Wrześni, gdzie skusiłyśmy się na Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, rynek oraz dość szybkie zakupy odzieżowe. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie, którego zwiedzenie zajęło nam 1,5-2h. Stamtąd przejechałyśmy na wieżę widokową na Dziewiczej Górze w Puszczy Zielonka, do której droga samochodem jest kręta, a pieszo męcząca, ale udało wejść się też na wieżę. Wstęp jest bezpłatny, więc warto się tam wybrać.

Następnie przejechaliśmy do Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, a później na swarzędzki rynek. Na koniec udałyśmy się na rynek w Pobiedziskach, ale w tym mieście polecamy Wam też Skansen Miniatur w Pobiedziskach, który udało nam się odwiedzić dobry rok wcześniej. W mieście działa też Gród Piasta, który w sezonie jesiennym czynny dla osób prywatnych jest tylko w weekendy. Zwiedzenie tego wszystkiego zajęło nam dobrych 10 godzin, więc nie jest najgorzej. Zadowolone i nieco zmęczone z radością powróciłyśmy do domu z nowymi wspomnieniami.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także