Uczniowie od tygodnia w szkole, studenci mają jeszcze 3 tygodnie wakacji. Czas zadać więc sobie pytanie – dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?

Dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?

 Skąd brać pieniądze na podróże?

 Wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży

 Gdzie wybrać się na Majówkę?

Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Mamy wrażenie, że utarło się przekonanie, że najlepsze pomysły to te już przez nas sprawdzone. Wyjazd na wakacje znów w to samo miejsce, przypominający wciąż ten sam harmonogram plan dnia. Boimy się zmian, zaczynając od zmiany trybu życia, a kończąc na strachu przed niepewnością odnośnie zmiany pracy i odnalezienia się w nowym środowisku. Wyjdź ze swojej strefy komfortu, a dowiesz się dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny? Zastanów się, co nowego zrobiłeś w te wakacje? Wybrałeś się gdzieś dalej, czy znów zdecydowaliście się na rodzinny wyjazd nad sprawdzone latami jezioro?

Znajdź lokalne atrakcje

Nie zrozum nas źle, nie ma nic niestosownego we wracaniu do miejsc, które darzymy sentymentem, które są nam bliskie i mamy związane z nimi miłe wspomnienia. Chodzi o to, by odpowiadając na pytanie, dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?, zwrócić uwagę na fakt, że, jak już wielokrotnie podkreślałyśmy, w okolicy czeka na każdego z nas naprawdę wiele atrakcji, często jeszcze nieodkrytych. O niektórych z pewnością nawet nie mamy pojęcia. Same w wakacje nie za wiele poruszałyśmy się po okolicy, jednak w pierwszych dniach września postanowiłyśmy to zmienić. Jednego dnia wybrałyśmy się do Wrześni, następnie Uzarzewa, na Dziewiczą Górę, Swarzędza, Pobiedzisk. Kolejnego odwiedziłyśmy Kruszwicę i Strzelno. Nawet nie przypuszczałyśmy, że nie oddalając się zbyt daleko od domu czeka nas tyle atrakcji!

Dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny?

Dlaczego letni wypoczynek nie musi być nudny? Ponieważ czeka na nas tyle atrakcji, że nie musi podążać utartą ścieżką. Nie bójmy się zmian, wyjdźmy ze swojej strefy komfortu, porzućmy schematyczność. Pojedźmy tam, gdzie jeszcze nie byliśmy, odwiedźmy miejsca, o których wcześniej tylko słyszeliśmy. Zaplanujmy swój urlop  i wypoczynek w taki sposób, by po latach wspominać go z sentymentem, oglądając piękne zdjęcia, a nie wspominać, który film emitowano akurat w telewizji. Nie warto, wiesz? Wcale nie musisz mieć worka pieniędzy, aby gdzieś pojechać. Wszystko zależy od dobrej organizacji i chęci!

Zobacz także