Wrzesień minął nam momentalnie, zapraszamy na jego podsumowanie, czyli Top of the top. Wrzesień 2016. Już teraz czujemy, że przeważa w nim Wrocław 🙂

Top of the top. Wrzesień 2016

 Top of the top. Marzec 2016

 Top of the top. Kwiecień 2016

 Top of the top. Maj 2016

Wrzesień. Przez chwilę chciałyśmy napisać, że nic ciekawego się u nas w tym miesiącu nie wydarzyło, ale… zaraz, zaraz. A 8 urodziny ,,Odkrywców”? Wycieczka do Wrocławia? Zbiórka naborowa harcerzy? Kurs kierownika wycieczek szkolnych? To jest nic? No jasne, że nie. Czas tak szybko ucieka, a my już ledwie nadążamy, co się kiedy wydarzyło. Top of the top. Wrzesień 2016 będzie doskonałym czasem, aby sobie tę wiedzę usystematyzować.

Restauracja września

Taverna Akropolis we Wrocławiu była miejscem, do którego trafiłyśmy całkiem przypadkowo w lipcu zeszłego roku, spotykając się z Alicją. Tak dobrego greckiego jedzenia nie jadłyśmy później przez długi czas. Stwierdziłyśmy, że jeżeli jeszcze kiedyś dotrzemy do Wrocławia, obecność w tym miejscu jest obowiązkowa. Wiecie co? Nic się nie zmieniło. Wnętrze zostało takie samo, ogródek bardziej zachęcający, a jedzenie – tak samo pyszne! Wpadajcie na rynek, a później na prawdziwą ucztę smaków i zmysłów.

Top of the top. Wrzesień 2016

Danie września

Ciężki wybór. Niezastąpione tzatziki z czosnkowymi grzankami potrafią zaspokoić żołądek niejednego malkontenta. Przepyszne jedzenie, ogromne porcje. Człowiek je oczami, już nie może, ale jeszcze kęs, jeszcze jeden, aż na talerzu zostają same okruchy i nieco przepysznego dania. A na koniec, gość nieumiejący się opanować zamawia jeszcze ciasto figowe. Co prawda na pół, ale… Myślę, że gdybyśmy miały jeszcze z pół godzinki i ono zniknęłoby w całości.

Top of the top. Wrzesień 2016

Książka września

Mimo, że w tym miesiącu czytałyśmy dość sporo, bo po kilkanaście pozycji każda z nas, to trudno było nam wybrać najlepszą lekturę września. Do rywalizacji stanęła jeszcze ,,Marianna” Magdaleny Wali, opowieść o młodej kobiecie, która nie bacząc na trudy wojny postanawia stanąć do walki, w przebraniu. Ostatecznie jednak wybór padł na najnowszą powieść Olgi Rudnickiej, czyli ,,Były sobie świnki trzy”. Przezabawna opowieść o trzech kobietach, które postanawiają wyeliminować swoich niewiernych mężów i cieszyć się dużymi spadkami.

Top of the top. Wrzesień 2016

Miejsce września

Od tego miesiąca zamiast filmu postanowiłyśmy wprowadzić miejsce, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni najbardziej nas zachwyciło. Z filmami był taki problem, że my ich praktycznie nie oglądamy, a po co na siłę coś wymyślać i w ostatniej chwili oglądać proponowane ekranizacje, prawda? Czas więc na miejsce. Wybór padł na Mostek Pokutnik we Wrocławiu, na który zaprowadziła nas niezawodna Alicja. Szczerze mówiąc, początkowo myślałyśmy, że to mostek nad rzeczką, a nie potężna wieża widokowa!

Top of the top. Wrzesień 2016

Miasto września

Zawsze powtarzałyśmy, że miłością wielką darzymy na pierwszym miejscu Łódź, na drugim Gdańsk, a na trzecim pojawia się Wrocław. Zawsze pędem, zawsze przejazdem, gdzieś między jednym spotkaniem a drugim staramy się zobaczyć coś nowego. Teraz, mimo, że na wycieczce, odwiedziłyśmy kilka nowych miejsc. Mamy ochotę wybrać się kiedyś na dłużej, na 2-3 dni, spokojnie zagłębić się w atrakcje, jakie stolica Dolnego Śląska przygotowała dla swoich odbiorców i oczywiście znów posilić się w Tavernie Akropolis.

Top of the top. Wrzesień 2016

Wpis września

Wakacje co prawda się już skończyły, ale co stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na wycieczkę do Pragi? No właśnie. We wpisie zawarłyśmy kilka cennych wskazówek, o czym należy pamiętać przekraczając polsko-czeską granicę. W tej kategorii przeczytacie wszystkie wpisy ze stolicy Czech. A może byliście w Pradze? Nam się w sumie podobało, chociaż porównując np. z Dreznem, czy Berlinem, chyba zdecydowałybyśmy się na te niemieckie miasta 😉 Nie da się jednak zaprzeczyć, że kolorowa Praga także ma w sobie wiele uroku.

Top of the top. Wrzesień 2016

Zdjęcie września

Nie da się pominąć faktu, że przez ostatnie kilka miesięcy niesamowicie się wkręciłyśmy w ponowną działalność w harcerstwie. 19. września otworzyłyśmy próbę na podharcmistrza, na początku miesiąca brałyśmy udział w 8 urodzinach ,,Odkrywców”, a już w październiku jedziemy na kurs podharcmistrzowski. Harcerstwo to to, co zdecydowanie sprawia nam przyjemność. Może Ty także należysz do ZHP?

ZHP ♡ #ZHP #harcerstwo #Love #ilovezhp

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sisters92 (@sisters92)

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także