Ten miesiąc minął nas niesamowicie szybko. 2 tygodnie w Kaliningradzie były fantastyczną przygodą, dziś czas zaprosić Was na Top of the top. Kwiecień 2016.

Top of the top. Kwiecień 2016

 Top of the top. Styczeń 2016

 Top of the top. Luty 2016

 Top of the top. Marzec 2016

Same jesteśmy zdziwione, jak szybko minął nam pierwszy tak prawdziwie wiosenny miesiąc. Choć pogoda w Rosji nie rozpieszczała, często padał deszcz, cieszymy się, że zdecydowałyśmy się na ten wyjazd. Po powrocie trochę się pochorowałyśmy, na szczęście już od jutra długi weekend. Jakie macie plany? Wyjeżdżacie gdzieś, czy urządzacie rodzinnego grilla? My w środę zamierzamy wybrać się z rodzicami do Kórnika i Rogalina, ostatni raz w tych rejonach byłyśmy chyba w liceum, więc czas nadrobić, tym bardziej, że nie mamy daleko. Nie przedłużając jednak, zapraszamy na Top of the top. Kwiecień 2016.

Restauracja kwietnia

W tym miesiącu byłyśmy praktycznie tylko w Kuranty Bistro w Toruniu i w restauracji Tata w kuchni w Kaliningradzie, więc wybór padł na to drugie miejsce. Szczególnie zasmakowały nas serwowane tam lunche w godzinach 12-16, w cenie ok. 15 zł (230 rubli za 3-daniowe danie). Lokal jest niezwykle przestronny, posiada trzy sale + kącik zabaw dla dzieci, gdzie cały czas znajduje się animatorka. Menu jest niezwykle bogate, a samo miejsce chętnie polecane przez Rosjan.

Top of the top. Kwiecień 2016

Danie kwietnia

Choć w wyżej wymienionej restauracji zjadłyśmy naprawdę wiele smacznych dań, najbardziej chyba zasmakowała nam sałatka z jajkiem, ogórkiem, sałatą, groszkiem konserwowym, sosem majonezowo-serowym. Mogłoby się wydawać, że to mała porcja, ale jeśli do tego dodamy jeszcze zupę i danie na ciepło, jest w sam raz. Przepyszne!

Top of the top. Kwiecień 2016

Książka kwietnia

Kwiecień nie sprzyjał za bardzo naszym czytelniczym zapędom, niemniej jednak chciałybyśmy wyróżnić najnowszą książkę Magdy Witkiewicz pt. ,,Cześć, co słychać?”. Pisarka po raz kolejny zachwyca liczne rzesze czytelników, udowadniając, że jedna wiadomość może zmienić całkiem poukładane życie, a historie z młodości mają odniesienie w naszym przyszłym życiu.

Top of the top. Kwiecień 2016

Film kwietnia

,,Księgę Dżungli” (2016) w wersji 3D widziałyśmy w kaliningradzkim kinie i, musimy przyznać, byłyśmy pod naprawdę ogromnym wrażeniem jakości wykonania i historii opowiedzianej przez Disney’a. Więcej na temat rosyjskiego kina oraz filmu przeczytacie w jutrzejszym wpisie.

Top of the top. Kwiecień 2016

Źródło

Miasto kwietnia

Znów ten Kaliningrad, pewnie przestaniecie nas czytać, ale nic nie poradzimy na to, że się zakochałyśmy w Rosji i z chęcią byśmy tam wróciły, następnym razem może do Moskwy albo Sankt-Petersburga. W najbliższym czasie pojawi się kilkanaście wpisów z Kaliningradu, wiemy, że czekacie, więc tym bardziej zachęcamy do śledzenia bloga.

Top of the top. Kwiecień 2016

Wpis kwietnia

Zupełne zakończenie dla nas. Wpis napisany jakoś na początku blogowania stał się najchętniej czytanym kwietniowym postem. Co zabrać na 2-dniowy wyjazd, a propo, wybieracie się gdzieś? Co Wy zawsze obowiązkowo musicie mieć w swoim plecaku/walizce?

Top of the top. Kwiecień 2016

Zdjęcie kwietnia

Kolejna książka autorstwa Nicholasa Sparksa. ,,Na zakręcie” to przepiękna opowieść o miłości, przebaczaniu, czytaliście? Lubicie twórczość tego amerykańskiego pisarza? Jak Wam minął kwiecień?

Lubicie książki Nicholasa Sparksa? My uwielbiamy! #nazakrecie #nicholassparks #czytamsparksa #book #read #czytam #ksiazka

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sisters92 (@sisters92)

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Poprzedni artykuł

Sistersowe polecajki #42

Następny artykuł

Sistersowe polecajki #43

Zobacz także