Z Wałbrzycha do Czech nie jest najdalej. Wycieczka do Pragi wydawała się być świetnym pomysłem, postanowiłyśmy więc odwiedzić to czeskie miasto. Dziś kilka wskazówek odnośnie podróży.

Wycieczka do Pragi

 Co warto zobaczyć w Pradze?

 Ikony Pragi

 Widokówki z Pragi

Czy warto odwiedzić Pragę?

Oczywiście, że tak. Praga to niezwykle barwne miasto, które emanuje pozytywną energią i kolorami, sprawiając, że chce się tam zatrzymać na dłużej. Tym razem nie udało nam się spróbować typowo czeskiego jedzenia, więc mamy kolejny pretekst, by kolejna wycieczka do Pragi nie była kolejnym niezrealizowanym marzeniem. Jeżeli będziecie kiedyś w zachodnio-południowej Polsce, nie wahajcie się wybrać do Czech. Biura turystyczne organizują jednodniowe wyjazdy, których cena nie jest wysoka, a pozwala poznać dane miejsce. A może już byliście w Pradze? Co Was najbardziej zauroczyło? Wycieczka do Pragi to na pewno coś, co zapada w pamięci na długi czas.

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi – kilka istotnych informacji

 Przejście graniczne – na szczęście, aby wjechać do tego kraju nie potrzeba przejeżdżać przez miejsce graniczne ani legitymować się paszportem. Po prostu przejeżdżamy w miejscu do tego przeznaczonym i tyle.

 Naklejka na autostradę – jadąc autostradą musimy pamiętać o naklejce na szybę samochodową. Można je kupić na stacji benzynowej, choć czasem może ich zabraknąć. Są różne daty ich ważności.

 Korony – w chwili, gdy my jechałyśmy do Pragi 1000 koron był to koszt 160 zł. Wymiana w drugą stronę to 1,50 zł za koronę. Zależy, ile osób jedzie za granicę i co chcecie zobaczyć. Nam 1000 koron starczyło ledwo na obiad i Rozhlednę (mini wieżę Eiffela) na 4 osoby. W Pradze też można zamienić pieniądze.

 Zwiedzanie – co prawda są jakieś pojazdy, z których można skorzystać, jednak jeśli się na tym nie znamy musimy poznawać cały obszar na piechotę. Warto przygotować się na dużo chodzenia oraz mniej więcej stworzyć mapkę miejsc, które chcemy zobaczyć.

 Jedzenie – cena za jedzenie jest porównywalna jak w Polsce. Oczywiście można wziąć swoje kanapki i niczym się nie martwić. Napoje są dość drogie, więc lepiej wziąć większy zapas picia.

 Uliczni grajkowie i przebierańcy – warto mieć jakieś drobne monety na ten cel, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Wycieczka do Pragi

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także