Stwórz mapę wyjazdu zanim gdzieś pojedziesz, my bardzo lubimy to robić. Zazwyczaj odpowiedzialna jestem za to ja, gdyż Paulina wie, że może na mnie polegać w tej kwestii. Jak się do tego przygotowuję?

Stwórz mapę wyjazdu

 Gdańsk w jeden dzień

 Łódzki misz-masz

 Co warto zobaczyć w Grudziądzu?

Stwórz mapę wyjazdu

1. Ustalamy miasto, które chcemy odwiedzić. Następnie sprawdzamy połączenie PKP i gdy wiemy, ile czasu będziemy mogły poświęcić na zwiedzanie zaczynam wyszukiwanie. Zazwyczaj włączam zabytki w Wikipedii, czasem wpisuję w Google, np. Bydgoszcz zabytki i wyskakuje jeszcze mnóstwo innych.

2. Gdy już wybrałam z długiej listy to, co byśmy chciały zobaczyć i spisałam sobie na kartkę wraz z ulicami wchodzę na Google Maps i sprawdzam, gdzie znajdują się dane zabytki/restauracje. Już na początku odrzucam te, które są daleko, pojedynczo i po prostu nie opłaci nam się tam iść, bo nie zdążymy zobaczyć już nic innego.

Co dalej?

3. Stwórz mapę wyjazdu. Gdy znam już 5-10 miejsc, które odwiedzimy sprawdzam według ulic, jak najszybciej i bez zbędnego krążenia w kółko uda nam się tam dotrzeć. Nie jest to jednak jedyne kryterium. Warto sprawdzić też ranne godziny otwarcia tych miejsc, aby nie zajść i nie odbić się od drzwi. Sporo miejsc niestety otwiera dopiero o 12.00.,  w chwili, gdy my na miejscu jesteśmy już 2-3 godziny wcześniej.

4. Gdy mam już pierwszy plan wycieczki przepisuję go sobie na kartkę – nazwa, ulica i co po kolei. Czasem piszę też odległość w m jednego miejsca od drugiego, aby mniej więcej wiedzieć ile mamy do przejścia. Można także skorzystać z komunikacji miejskiej, jednak w mniejszych miastach jej nie ma, a w większych obawiamy się, że zanim coś dojedzie to my już dawno będziemy na miejscu.

5. W mieście korzystamy także z usługi Google Mapy, aby lepiej określić swoją lokalizację. Zawsze można spytać też o drogę przechodniów, choć oni też nie zawsze się orientują, gdzie znajduje się poszukiwana przez nas ulica. A więc pamiętaj, stwórz mapę wyjazdu. Ona zawsze się przyda.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także