Czasem warto wyrwać się z codziennych schematów. Wyjechać. Choćby na kilka godzin. Albo zwiedzić Gdańsk w jeden dzień. Da się?

migawki-z-gdanska14

Gdańsk w jeden dzień

Bardzo lubimy wracać do Trójmiasta. O ile Gdynia nieszczególnie nas przekonuje, o tyle Gdańsk, czy Sopot mają w sobie pewien magnes, który nas do nich przyciąga. Ostatnio, jeśli można, to tylko miasto nad Motławą. Czy da się jednak zwiedzić Gdańsk w jeden dzień? Z całą pewnością nie. Wracamy tam co roku, czasem częściej i za każdym razem odkrywamy nowe miejsca. Nie da się ukryć, że to miasto, które dość prężnie się rozwija, a co za tym idzie co rusz pojawiają się nowe lokale, które koniecznie musimy odwiedzić, nietuzinkowe muzea, wołające nas do siebie, czy atrakcje, o których nigdy wcześniej nie słyszałyśmy.

Co warto zobaczyć w Gdańsku

Lista jest długa i szeroka. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to Park Oliwski i gdańskie ZOO, miejsce z tradycją, po którym kiedyś kursowała kolejka, za którą dawało się kilka złotych, a z okien pojazdu spokojnie można było zrobić pamiątkowe zdjęcia, oszczędzając czas i energię na piesze wędrówki. Warto zajrzeć do Muzeum Bursztynu, znajdujące się na Starym Mieście. Zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fontanną Neptuna, wejść na wieżę ratuszową, przepłynąć się statkiem po Motławie. A skoro już o niej mowa, zajrzyjcie na statek Sołdek, do Muzeum Morskiego, przepłyńcie się promem na drugą stronę rzeki. Gdy będziecie mieli więcej czasu wpadnijcie na przepyszne kanapki do Marmolada, chleb i kawa. Ich kanapka z kozim serem warta jest wszystkich przebytych kilometrów!

Tego nie możesz pominąć!

Spędzając jeden dzień w Gdańsku nie możesz nie przespacerować się klimatycznymi uliczkami starego miasta, zajrzeć do Muzeum Zegarów Wieżowych, odwiedzić Muzeum Zielona Brama. Jeżeli będziecie mieli więcej czasu, warto wybrać się także na Westerplatte i do twierdzy Wisłoujście. Pamiętajcie jednak, by w tym drugim zarezerwować sobie 1,5 h na oprowadzanie z przewodnikiem. Oczywiście, że jeden dzień w Gdańsku to stanowczo za mało, aby pokochać to miasto. Zarezerwujcie sobie od razu cały weekend!

Zobacz także