Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej 2024
Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej 2024 jest po gruntownym remoncie.
Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce
Muzeum Borów Tucholskich W Tucholi
Harcerski Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Białej 2024
Atrakcji bez liku
HOSW w Białej to nie tylko pole namiotowe, czy miejsce z domkami letniskowymi, gdzie można zarezerwować także prywatny turnus (specjalnie o to spytałyśmy, bo z chęcią wróciłybyśmy tam w przyszłym roku), ale także moc atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z wyżywienia, przepysznych posiłków przygotowywanych z pasją. Na stołówce znajduje się jadłospis, dzięki któremu już od rana będziecie mogli zastanawiać się, czy zjadać obfity obiad, czy jednak zostawić jeszcze miejsce na kolację. Odbiorcy HOSW w Białej skorzystać zaś mogą z wypożyczenia rowerów, postrzelać z łuków, popływać kajakami pod okiem profesjonalnego ratownika. Wybrać się np. na bieg orientacyjny do znajdującej się niedaleko Woziwody.
HOSW w Białej
HOSW w Białej powstało już kilkadziesiąt lat temu, w niezmienionej postaci trwa od kilkunastu. Baza jednocześnie jest w stanie pomieścić ok. 300 osób. My razem z naszymi ,,Odkrywcami” za pierwszym razem wybraliśmy się tam w kameralnym gronie 16 osób i mimo tego nie było sytuacji, żebyśmy czuli się obco, czy nieswojo. Zostaliśmy zaproszeni na ognisko przez tucholskich instruktorów, następnie, niezależnie od sprawy, z którą się zwracaliśmy, otrzymywaliśmy niezbędną pomoc.
Rodzinna atmosfera to podstawa
Wybierając się do HOSW w Białej, pierwsze, co rzuci się w oczy, to rodzinna atmosfera. Tam każdy jest traktowany jak dawno niewidziany krewny. Pomoc przy rozłożeniu namiotów? Nie ma sprawy. Przeniesienie się – może tutaj? Zorganizowanie ogniska – nie ma żadnego problemu. Wyjście na kajaki – uzgodnijcie jedynie wcześniej termin z ratownikiem. W HOSW w Białej nie ma żadnych barier, dlatego tak chętnie obozowicze tam wracają. I my mamy zamiar powtórzyć niezapomniany wypad w Bory Tucholskie.