Doszłyśmy do wniosku, że warto byłoby podsumować wszystkie wpisy, które ukazały się o Warszawie, a miały swoją premierę w maju. Zapraszamy Was na podsumowanie Warszawy.

Odwiedziłyśmy 7 lokali

Zest by Paweł Kibart (ul. Grójecka 70) – restauracja Pawła Kibarta, uczestnika programu kulinarnego Top Chef. Znajduje się nie w ścisłym centrum miasta, jednak w przeciągu kilkudziesięciu minut jesteśmy w stanie tam dojechać. Warto pokusić się o taką podróż, gdyż dania to istna poezja smaku.

Podsumowanie Warszawy

 Zest by Kibart w Warszawie

 Novotel Warszawa Centrum

 Totomato w Warszawie

Totomato (ul. Piękna 28/34) – restauracja kolejnego uczestnika Top Chef’a, Marcina Piotrowskiego. Serwowane są tam dania z ekologicznych produktów. My skusiłyśmy się na desery i ręcznie robiony sok jabłkowy – poezja!

Podsumowanie Warszawy

Aleje Bistro (Aleje Jerozolimskie 42) – dawne miejsce pracy Kartiny Zuchory. Smaczne dania w przystępnych cenach. Oferowane są także śniadania i lunche w zestawach.

Podsumowanie Warszawy

Organic Coffee (ul. Piękna 19) – miejsce, w którym skusiłyśmy się na śniadanie. Często można spotkać tam różnych blogerów. Restauracja bywa miejscem ich różnych spotkań.

Podsumowanie Warszawy

Green Caffe Nero (ul. Żelazna 32) – trafiłyśmy tam przez przypadek, jednak skusiłyśmy się na pyszne ciasta. Porcje są ogromne. Nie zdołałyśmy zjeść ich w całości.

Podsumowanie Warszawy

BĄTĄ (ul. Żurawia 32/34) – jaskrawy szyld przyciąga do tej restauracji. Niestety, podczas naszej wizyty obsługa nie była zbyt sprawna, na dania czekałyśmy długo, a poza tym były one dość drogie.

bątą_warszawa

Pełną Parą (ul. Sienna 76) – jeśli interesują Was pierożki z niecodziennym nadzieniem lub deser panna cotta z mango, koniecznie się tam wybierzcie.

Podsumowanie Warszawy

Byłyśmy także w Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79). W niedzielę wstęp jest tam darmowy. Warto się tam wybrać, by uczcić dzieje poległych.

Podsumowanie Warszawy

oraz na Targach Książki na Stadionie Narodowym. Ponownie udało nam się spotkać z naszymi ulubionymi pisarzami i pisarzami oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

 Podsumowanie Warszawy

Spałyśmy w Novotel Warszawa Centrum (ul. Marszałkowa 94-98). Przecudownie! Musicie sami się przekonać, jak tam jest super. Pełen profesjonalizm.

Podsumowanie Warszawy

Przedstawiłyśmy plan wycieczki na dwa dni – pierwszy i drugi. Oczywiście plan dnia możecie modyfikować według własnego uznania.

Podsumowanie Warszawy

Opowiedziałyśmy, jak się przygotować do wyjazdu do stolicy oraz opowiemy, jakie wpadki nam się przydarzyły.

Podsumowanie Warszawy

Pokazałyśmy Wam także lokale oraz miejsca warte uwagi, które wpadły nam w oko.

Podsumowanie Warszawy

A, i zapomniałyśmy dodać, że późną wiosną znów nas tam zobaczycie 🙂

Podsumowanie Warszawy

Zobacz także