Podróżowanie wciąga. Spróbujcie sami. Początkowo się nam nie chce wstać, jechać, ale gdy jesteśmy już w aucie/pociągu, włącza nam się tryb pt. ,,To niesamowita przygoda”. Zapraszamy na migawki z Chorzowa.

Migawki z Chorzowa

 Muzeum Miejskie w Chorzowie

 Park róż w Chorzowie

 Rynek w Chorzowie

Migawki z Chorzowa

Dlaczego Chorzów? Był on pierwszym miastem, które postanowiłyśmy odwiedzić podczas naszej 4-dniowej wycieczki . Oddalony od naszego rodzinnego miasta o 7 h drogi pociągiem pośpiesznym, wydawał się być idealnym miejscem, aby rozpocząć podróż życia. Tak wtedy myślałyśmy i nadal uważamy, że musiałyśmy być szalone, aby założyć, że w 4 dni zwiedzimy 4 miasta i pokonamy tysiące kilometrów. Niemniej, było warto. Chorzów to niesamowite górnośląskie miasto, które zachwyciło nas swoim urokiem.

Migawki z Chorzowa

Migawki z Chorzowa

Migawki z Chorzowa

Migawki z Chorzowa

Chorzów-atrakcje

Migawki z Chorzowa, a więc nie mogło zabraknąć i atrakcji. Chciałybyśmy Wam dziś przedstawić je pokrótce. Klikając w odnośniki, przeniesiecie się do wpisów, gdzie te atrakcje zostały dokładnie opisane. To co, zaczynamy?

Trochę przypomina nam ten w Inowrocławiu, jest bardzo barwny, malowniczy i klimatyczny. To chyba te trzy określenia najtrafniej określają jego charakter. To miejsce tętniące życiem, w którym można się zatracić.

A może raczej aleja? Niemniej jednak, jeżeli lubicie obcowanie z przyrodą, koniecznie się tak wybierzcie. Można posiedzieć na ławeczce, poczytać książkę i… chłonąć ciszę.

Nigdzie lepiej nie poznamy historii dawnego miasta, niż w muzeum regionalnym. To właśnie tam dowiemy się, kiedy dana miejscowość uzyskała prawa miejskie, kto był pierwszym władcą oraz jak zmieniała się infrastruktura na przestrzeni wieków.

Co prawda, nie jest to atrakcja typowo turystyczna, ale jeżeli lubicie oglądać programy kulinarne, sądzimy, że zainteresuje Was informacja, że to właśnie Chorzów jest miejscem, gdzie swoją restaurację ma Przemek Błaszczyk, finalista 3. edycji Top Chef’a. Jeżeli polubiliście tego uczestnika, myślimy, że powinniście zajrzeć do jego lokalu.

Migawki z Chorzowa

Migawki z Chorzowa

Migawki z Chorzowa

Chorzów – Górny Śląsk

Poznałyśmy już Dolny Śląsk (Wrocław, Wałbrzych, Wambierzyce, miejscowości uzdrowiskowe), przyszedł więc czas i na Górny Śląsk. Oprócz Chorzowa rekomendujemy Wam także odwiedzenie Katowic. Chorzów to miejsce, w którym ze spokojem zapoznacie się w jeden dzień. Mamy nadzieję, że migawki z Chorzowa zachęciły Was do tego, aby wpaść na Górny Śląsk.

Migawki z Chorzowa

Migawki z Chorzowa

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także