Przeglądając atrakcje Górnego Śląska, natknęłyśmy się na informację, że istnieje Park róż w Chorzowie. Postanowiłyśmy się tam wybrać.

Park róż w Chorzowie

 Muzeum Miejskie w Chorzowie

 Manana Bistro w Chorzowie

 Co warto zobaczyć w Chorzowie?

Lubimy obcować z przyrodą

Nie wiemy, czy wiecie, ale od 4. klasy szkoły podstawowej należymy do ZHP. Od gimnazjum zaś aż po koniec liceum brałyśmy udział w kilkunastodniowych obozach (byłyśmy na zlocie z okazji 100-lecia skautingu w Kielcach oraz 100-lecia harcerstwa w Krakowie, gdzie spędziłyśmy bodajże 10 dni na błoniach). Nie obce nam także budowanie szałasu w lesie (pamiętajcie, aby nie obkładać miejsca swojego noclegu paprotkami, bo mogą tam być kleszcze). Dlatego też uwielbiamy odpoczywać wśród natury. Wiecie, ławeczka, ewentualnie jeziorko, szum drzew i spokój, jaki trudno uświadczyć w tętniącym życiem mieście.

Róże to piękne kwiaty

Kiedy miałyśmy dwa, czy trzy lata, rodzice kupili działkę, na której znajdują się kwiatki i warzywa. Zaraz przy furtce jest łuk, który oplatają pnącza róż. Czy może być coś piękniejszego? Tych ładnych kwiatów nie mogło zabraknąć także w dalszej części ogrodu. Pomyślcie sami, gdy chcemy komuś wyznać miłość, dajemy mu czerwone róże, gdy przyjaźń – żółte. Nie trzeba słów. Te szlachetne rośliny robią wszystko za nas, a ich zapach jest zniewalający. Mogłybyśmy wtulać w nie nosy przez wiele godzin.

Park róż w Chorzowie

Nic więc dziwnego, że gdy przeglądając w Internecie miejsca, które chciałybyśmy odwiedzić, trafiłyśmy na informację, że istnieje Park róż w Chorzowie, postanowiłyśmy się tam wybrać. Jedne źródła podawały, że będzie to park wypełniony tym kwieciem, inne – że aleja. Postanowiłyśmy same to sprawdzić, tym bardziej, że od rynku w Chorzowie to miejsce znajdowało się w odległości kilkunastu minut piechotą.

Gdzie te róże?

Chodzimy i chodzimy, nic nie widać. Co prawda, napotykamy na pojedyncze krzewy z tym kwieciem, ale gdzie ta aleja/ten park? W końcu, prawie na obrzeżach, udało nam się wypatrzeć szereg tych pięknych roślin. Skłaniałybyśmy się więc ku teorii, że park róż w Chorzowie okazał się jedynie aleją, miejscem, gdzie można miło spędzić czas, zrelaksować się, odpocząć od miejskiego tłumu i niezliczonych atrakcji, ale na podziwianie tych kwiatów za bardzo chyba nie macie się co nastawiać. Jeżeli jest tu ktoś z Chorzowa, kto trafił na większy obszar z tymi szlachetnymi kwiatami, będziemy wdzięczne za zamieszczenie zdjęć w komentarzach. My, mimo najszczerszych chęci, i przejścia prawie że całego obszaru, nie trafiłyśmy na ich większą ilość.

Czy warto się tam wybrać?

Oczywiście, że tak. Park róż w Chorzowie jest niesamowicie rozległy. Jeżeli wejdziecie do niego od strony rynku, pójdziecie cały czas prosto, a potem delikatnie w prawo natraficie na staw z pięknymi liliami wodnymi. Nie zapomnijcie o najważniejszym – weźcie ze sobą coś do czytania, czy słuchania, bo jesteśmy przekonane, że za szybko stamtąd nie wyjdziecie.

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Park róż w Chorzowie

Zobacz także