Najpierw była ,,Cicha 5″, następnie ,,Siedem  życzeń”. Teraz przyszedł czas na nowy świąteczny tytuł, czyli publikację pod wdzięczną nazwą ,,Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” Praca zbiorowa.

,,Księgarenka przy ulicy Wiśniowej" Praca zbiorowa

 ,,Cicha 5″ Praca zbiorowa

 ,,Siedem życzeń” Praca zbiorowa

 ,,Lady M.” Ałbena Grabowska

Trzeci rok – trzecia pozycja

Wydawnictwo Filia od trzech lat, zawsze w listopadzie, wydaje świąteczne zbiorki wyłącznie polskich autorów i autorek. Choć skład z roku na rok się zmienia, to jednak większość nazwisk pozostaje bez zmian. Nie zmienia się jeszcze jedna kwestia – na liście świątecznych nazwisk wciąż znajdują się najlepsi pisarze naszego kraju. Nie ma więc się czemu dziwić, że pozycje bożonarodzeniowe cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem, gdyż w bardzo miły sposób wprowadzają nas w magię świąt. Nie wszystkie pozycje z tego listopadowego cyklu mnie zachwyciły, ale ,,Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” Praca zbiorowa, moim zdaniem, jest zdecydowanie najlepszym z nich.


,,Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” Praca zbiorowa

,,Księgarenka przy ulicy Wiśniowej” Praca zbiorowa składa się z siedmiu opowiadań samych znakomitych autorów. Jak już mogliście wyczytać w opiniach innych osób, mną także najbardziej zawładnęło opowiadanie Gabrieli Gargaś. Nie czytałam żadnych wcześniejszych jej powieści, jednak z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jej opowiadanie świąteczne zdecydowanie jest najbardziej wzruszające. Podobała mi się także historia przedstawiona przez Agnieszkę Krawczyk, Alka Rogozińskiego i Martę Obuch, która doskonale zobrazowała sytuację w polskich pociągach. Opowiadanie, stworzone przez Remigiusza Mroza, zdecydowanie odbiega od tych, przedstawionych przez innych autorów. Remigiusz Mróz skupia się na zupełnie innej nostalgii, zrozumieniu swojego postępowania, wczuciu się w sytuację drugiej osoby. Choć odbiega od innych historii, także bardzo mi się podobało. Warto wspomnieć także o tym, że każde opowiadanie nawiązuje do klasyki gatunku – ,,Alicji w Krainie Czarów”, ,,Zabić drozda”, ,,Opowieści wigilijnej”.

Inne świąteczne publikacje

Publikacji świątecznych w ostatnich latach ma swoją premierę na polskim rynku wydawniczym całe mnóstwo. Z własnego doświadczenia możemy polecić Wam już wyżej wspomniane trzy publikacje świąteczne, ,,Komedię świąteczną”, ,,Garść pierników, szczypta miłości”. Na przeczytanie czeka także ,,Anioł do wynajęcia” ,,Obudź się, Kopciuszku”, czy ,,Morderstwo w Boże Narodzenie” Christie. Jesteśmy jednak pewne, że to tylko niewielka garść wszystkich świątecznych publikacji. Jakie bożonarodzeniowe pozycje Wy możecie nam polecić? 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także