Ałbena Grabowska przeszła samą siebie, a to wszystko za sprawą ,,Lady M.”, powieści, która niedawno ukazała się w wersji papierowej.

,,Lady M." Ałbena Grabowska

 ,,Lot nisko nad ziemią” Ałbena Grabowska

 ,,Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli” Ałbena Grabowska

 ,,Siedem życzeń” Praca zbiorowa

,,Lady M.” Ałbena Grabowska

,,Lady M.” Ałbeny Grabowskiej to powieść, która wcześniej została wydana tylko w e-booku, a niedawno za sprawą wydawnictwa Zwierciadło ujrzała światło dzienne po raz drugi. Książki pisarki uwielbiam, min. jej sagę wojenną ,,Stulecie Winnych”, czy powieści kobiece ,,Coraz mniej olśnień” oraz ,,Lot nisko nad ziemią”. Nie powinien więc dziwić fakt, że ,,Lady M.” kupiłam praktycznie w ciemno.

Współczesna lady Makbet

Na razie dość cicho o niej na polskich blogach, ale myślę, że szybko się to zmieni. Główna bohaterka została przyrównana do lady Makbet, lecz czy faktycznie mamy ku temu podstawy? Małgosia to nauczycielka nauczania początkowego, która od wielu lat ma jeden cel – chce, wręcz obsesyjnie pragnie, aby jej mąż, Krzysztof, w końcu wspiął się po szczeblach kariery. Mężczyzna nie ma na to szczególnej ochoty, pewnie dlatego niespodziewany wypadek, po którym zacieśnia znajomość z Dianą jest mu na rękę. Małgorzata jednak nie odpuszcza. Do czego będzie zdolna się posunąć, aby spełnić swoje marzenia? Nie ukrywajmy bowiem, pragnienia męża nie bardzo się z nimi pokrywają.


Tego jeszcze nie było

,,Lady M.” to powieść niezwykle złożona. Nic nie jest takie, jakie wydaje się być na pierwszy rzut oka. To historia małżeństwa, mającego dwóch synów, pozornych przyjaciół, którzy gdzieś się w tym życiu pogubili. Małgorzata także nie jest bez winy, w swoich działaniach kieruje się własnym dobrem i zaciekłością. Wydaje się, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Krzysztof zaś, z pozoru podporządkowany żonie, żyje swoim życiem, za nic mając jej zamiary dotyczące jego dalszej ścieżki naukowej. To tak naprawdę rozgrywający się w jednym z domów dramat, o którym niemal nikt nie ma pojęcia. Myślę, że bohaterowie nie byli w stanie przewidzieć do czego doprowadzi ich ciąg, pozornie ze sobą niezwiązanych, wydarzeń. Ałbena Grabowska po raz kolejny pokazała swój kunszt literacki. ,,Lady M.”, jej wznowiona pozycja, to dramat, powieść kobieca, romans. Ciężko zaszufladkować tę powieść. Bo i zaszufladkować nie da się życia, które toczy się wokół nas.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także