Z pewnością niejednego podróżnika nurtuje pytanie skąd brać pieniądze na podróże? Dziś postaramy się podzielić z Wami sposobami, z których same korzystamy.

Skąd brać pieniądze na podróże?

 Ile pieniędzy dać dziecku na wyjazd?

 Bagaż podręczny – co możesz w nim mieć?

 Szwecja kierunkiem podróży

Wybierz priorytety

Zarówno przy podróżowaniu jak i każdej innej pasji najważniejszy jest wybór priorytetów. Na wszystko niestety nie można sobie pozwolić, chyba, że ktoś zarabia krocie, ale na ten moment my niestety nie należymy do tej kategorii. Musimy więc zdecydować, czy wolimy odłożyć pieniądze na dalsze podróże, przyszły ZUS, czy zdecydować się np. na zakup nowej książki. W ostatnim czasie dzięki korzystaniu z Legimi od kilku miesięcy nie kupujemy nowych powieści. Znacznie poprawiło to kondycję naszego portfela, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy wydać na podróże.

Skąd brać pieniądze na podróże?

No właśnie skąd? Jak już wspomniałyśmy, wszystko to kwestia priorytetów. Możemy ustalić sobie jakiś miesięczny limit, np. 100 złotych, który bez względu na wszystko nie możemy ruszyć. W ciągu roku uzbiera się już niemała kwota. Owszem, nie wszyscy zarabiają tyle, by sobie móc pozwolić na odkładanie, ale jak dokładnie przyjrzycie się swoim wydatkom, zawsze znajdą się rzeczy, z których z powodzeniem moglibyście zrezygnować. Tak naprawdę to kwestia silnej woli. Bo czy potrzebny jest nam 3 batonik danego dnia? Czy nie lepiej zamiast kupować popcorn w kinie skusić się na domowe, tańsze przekąski?

Na wszystko niestety nie starczy

Choć by nie wiem jaką mieć pensję, w naturze człowieka leży pragnienie więcej i więcej. Na wszystko więc niestety fundusze nie wystarczą, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie jesteśmy zbytnio materialistkami, ale nie ukrywamy, że czasem chciałoby się zarabiać więcej, by nie musieć 11. dnia danego miesiąca zastanawiać się, na co już mamy zaplanowaną całą wypłatę 🙂 Niemniej, naprawdę przy normalnym trybie życia można co nieco zaoszczędzić, a odbyte podróże nie muszą być wcale dalekie. W okolicy też z pewnością macie mnóstwo pięknych miejsc. Wystarczy tylko uważnie się rozejrzeć i wyrazić chęć ich odkrycia.

Zobacz także