Wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży z pewnością ucieszą niejednego użytkownika kąpielisk. W taki skwar dobrze jest się nieco ochłodzić 🙂

Wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Choć lipiec był dość ciepły to jednak nie można było mówić o wielkim skwarze. Sierpień w tym zakresie przewyższa poprzednika o co najmniej z 10 st. Nie ma co narzekać – w końcu jest lato i warto z tego korzystać. Nie ma jednak co ukrywać, że ponad 30 stopniowe temperatury mogą doprowadzić niejednego z nas do szewskiej pasji. Zwłaszcza osoby starsze nie za dobrze czują się w takie upały, ale dziś skupimy się na młodszej części naszego społeczeństwa, która uwielbia korzystać z wody. Jakie wodne atrakcje dla dzieci i młodzieży ma do zaoferowania nasz kraj?

Kajaki i rowerki wodne

Kajaki i rowerki wodne to pierwsze co przychodzi nam na myśl. Co za tym idzie, można też skorzystać z przejażdżki Bananem. Osobiście nie jesteśmy wielkimi zwolenniczkami wodnych atrakcji, aczkolwiek w tym roku dałyśmy się skusić na rowerek wodny. Nie ma co ukrywać, było dość przyjemnie, choć strach przed wypadnięciem zawsze jest. Pamiętajmy, żeby niezależnie od wieku nie zapomnieć o KAMIZELKACH RATUNKOWYCH. Choć może nam się wydawać, że umiemy pływać, lepiej zawsze być zabezpieczonym, niż później żałować. Kajaki i rowerki wodne zazwyczaj są za darmo lub w niskiej cenie, więc warto z tej atrakcji skorzystać.

A może basen lub jezioro?

Jeżeli w swojej okolicy nie macie możliwości skorzystania z wodnych przejażdżek możecie wybrać się nad jezioro. Warto pamiętać o tym, by nie robić tego w samo południe i najlepiej wybierać miejsca z ratownikiem. W ostateczności można wybrać się na basen lub do innych wodnych parków rozrywki, które, już za pieniądze, z pewnością zapewnią nam oczekiwaną ochłodę. Jeśli jednak nie planujecie wodnych wyjazdów, zaopatrzcie się w duże zapasy picia i dobry wentylator, który nieco zmniejszy temperaturę w pomieszczeniu. A jak Wy spędzacie upalne dni?

Następny artykuł

HOSW w Białej

Zobacz także

  • naczytane.blogspot.com

    Ostatnio zaczęłam znowu pływać – po 10 latach przerwy – i zdecydowanie to jest to 🙂

  • Uwielbiam pływanie kajakiem. Niedawno tą miłością zaraził się też mój młodszy syn 🙂