Majówka już prawie za nami, ale niektórzy mogą przedłużyć sobie weekend i korzystać z wolnego do niedzieli. Gdzie same z chęcią byśmy się wybrały?

 Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

 Mysia Wieża w Kruszwicy

Trójmiasto i Hel

Od 3 roku życia nie ma roku, byśmy nie wybrały się nad morze. Zazwyczaj był to tydzień-10 dni, ale od jakiegoś czasu wystarczają nam 2-3 połączone z dość intensywnym zwiedzaniem. Choć w Trójmieście byłyśmy już kilka razy, z każdym kolejnym rokiem coraz chętniej tam wracamy. Zawsze jest coś nowego do odkrycia, a nawet spacer sprawdzonymi już uliczkami dostarcza nam wiel radości. Z kolei Hel zawsze nam się podobał, ale w zeszłym roku zakochałyśmy się w nim bezgranicznie. Nie chciałybyśmy zamieszkać tam na stałe, bo strasznie wietrznie, ale odwiedzić Fokarium, przejść się ulicą Wiejską, czy posiedzieć w Parku Wydmowym mogłybyśmy kilka razy w roku! Coś czujemy, że w lipcu z chęcią odwiedzimy te miejsca, ale Wy możecie skorzystać z tej majówkowej propozycji.

Chorzów, Katowice, Kraków, Dębica

Taka wycieczka będzie idealna na Majówkę, zwłaszcza wtedy, gdy wolne dni łączą się z weekendem, a my mamy możliwość wzięcia urlopu, by jeszcze bardziej wydłużyć odpoczynek. Taką podróż odbyłyśmy we wrześniu 1,5 roku temu i zajęła nam 4 dni. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu mieszkacie. My z okolic Poznania wybrałyśmy się w taką dość wyczerpującą, ale niezapomnianą podróż. Tamte tereny odwiedziłyśmy po raz drugi w życiu i naprawdę było warto tam wrócić! Podróżowałyśmy pociągiem, więc wszystko jest możliwe. Jeśli pojedziecie samochodem, z pewnością uda Wam się zobaczyć jeszcze więcej.

Gniezno, Pobiedziska, Poznań, Rogalin, Kórnik

To już bardziej wyprawa dla tych, którzy lubią zamki, zabytki i chcą zobaczyć m.in. pierwszą stolicę Polski. Nieopodal Katedry mamy w Gnieźnie przepiękne okolice z Jeziorem Jelonek i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Pobiedziska to Skansen miniatur z zabytkami województwa. W Poznaniu warto wybrać się do ZOO, Rogalowego Muzeum Poznania, niedawno powstało także Muzeum Czekolady, ale jeszcze w nim nie byłyśmy. Możecie zajrzeć też do Palmiarni. Później można wybrać się do Kórnika i Rogalina, gdzie w otoczeniu przyrody można podziwiać zamek i pałac.

Gdzie wybrać się na Majówkę?

Tak naprawdę tam, gdzie macie ochotę, gdzie lubicie lub tam, gdzie jeszcze nigdy nie byliście. Lubimy odkrywać nowe miejsca, ale z chęcią wracamy też do miejsc, które darzymy sporym sentymentem – Bydgoszcz, Toruń, Trójmiasto, Hel. Jesteśmy bardzo ciekawe, gdzie Wy w tym roku spędziliście Majówkę? Pochwalcie się, które miejsca warto zobaczyć 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także