Może to jakieś przeświadczenie, ale jeżeli mamy możliwość wybrać podróżowanie w weekend, a w tygodniu zawsze wybieramy to drugie. Dlaczego lepiej podróżować w tygodniu?

Dlaczego lepiej podróżować w tygodniu?

 Sentymentalne podróże po latach

 Co zapakować w kosz piknikowy?

 Czy warto odwiedzić Trójmiasto?

Dlaczego lepiej podróżować w tygodniu?

Może nie ma to aż tak dużego znaczenia, gdy podróżuje się samochodem, chociaż w kilku punktach zalety podróżowania w dni powszednie z pewnością się pokryją. A więc dlaczego nie lubimy podróżować weekendami?

Może wyrażenie nie lubimy jest trochę wyolbrzymione, jednak prawdą jest, że wówczas pociągi odchodzą o innych porach, niż od poniedziałku do piątku. Są wtedy naszym zdaniem gorsze połączenia. Chcąc jechać do Łodzi np. w poniedziałek bez problemu dojechałybyśmy tam i z powrotem w jeden dzień. Sprawdzając rozkład na sobotę, okazało się, że już tej opcji nie możemy brać pod uwagę, jeśli chcemy spędzić w mieście kilka godzin.

Dni robocze – to zdecydowany atut

W dni robocze ludzie chodzą do pracy/studiują/siedzą w domu. W weekend zazwyczaj część wychodzi na miasto, do lokali, przez co nie ma wtedy sytuacji, że jesteśmy same i możemy w spokoju delektować się ciszą. Nie, nie jest to złe, my jednak wolimy, gdy nikt nam obok nie zagląda w talerz 🙂 A i my nie musimy słuchać przypadkiem, co ktoś ma do powiedzenia.

Pewnie to tylko nasza obserwacja, ale w sobotę, czy niedzielę na ulicę wychodzi więcej osób, wszyscy gdzieś pędzą, śpieszą się. Gdy wybierzemy inny dzień tygodnia, wtedy w spokoju możemy przejść uliczkami danego miasta, delektować się jego historią, architekturą. W spokoju wypić kawę, przejść się, zjeść obiad. Nikt nas nie pośpiesza, nikt nie popycha. Autobusy, czy tramwaje w godzinach szczytu nie są też tak wypełnione, a my możemy oglądać obrazy przesuwające się za oknem.

Być może pojawią się głosy, że jesteśmy wybredne. Może i jesteśmy. Ale skoro już wydajemy określoną sumę pieniędzy to mamy prawo wybrać dogodne warunki do zwiedzania. Tak jak i Wy. Prawda? 😉

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także