Czy warto odwiedzić Trójmiasto? Jedni odpowiedzą,  że tak, inni, że nie. A jakie jest nasze zdanie?

Czy warto odwiedzić Trójmiasto?

 Marmolada, Chleb i Kawa w Gdańsku

 Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

 Latarnia morska w Sopocie

Czy warto odwiedzić Trójmiasto?

Trójmiasto to zaraz obok Łodzi miejsce, gdzie chętnie bywamy i staramy się to robić jak najczęściej. Jednak, jak to zwykle bywa, nie wszystko nam się podoba. W Gdańsku po raz pierwszy byłyśmy po 6 klasie podstawówki (trochę lat od tego czasu minęło), popłynęliśmy na Hel zobaczyć foki. Minęło kilka lat, zanim ponownie, 2 lata temu, wybrałyśmy się na kilka dni do Gdańska, który zauroczył nas swoją kolorystyką, ulicą Długą, atrakcjami, które tam na nas czekają. Odwiedziłyśmy też przelotem Gdynię, jednak nie podobała nam się jakoś szczególnie. Rok temu podczas pobytu na See Bloggers zamierzałyśmy nadrobić braki, ale nie mogłyśmy poczuć z tym miastem chemii. Także w 2015 roku byłyśmy w Sopocie, gdzie do południa zwiedzałyśmy, a później uczestniczyłyśmy w spotkaniu A może nad morze? Z książką 3. Przejdźmy jednak do zasadniczego pytania – czy warto odwiedzić Trójmiasto?

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Jak już mogliście wywnioskować, najbardziej z Trójmiasta pokochałyśmy różnobarwny Gdańsk wraz z całą jego magią i przepysznym jedzeniem. Na drugim miejscu zdecydowanie plasuje się Sopot, bijący od niego spokój i takie przeczucie, że zawsze można tam odpocząć na przecudnej plaży. Na ostatnim miejscu, Gdynia. Nie oznacza to, że mniej atrakcyjna, jednakże nie możemy się do niej przekonać, mimo, że w maju spędziłyśmy tam cały dzień, starając się poznać najbardziej interesujące miejsca.

Atrakcje turystyczne Trójmiasta

W Gdańsku warto odwiedzić gdańskie ZOO, Park Oliwski, przespacerować się ulicą Długą, zjeść przepyszne kanapki w Marmolada, Chleb i Kawa, odwiedzić którąś z klimatycznych knajpek nad Motławą, skusić się na interesujące babeczki z Fajne baby!, odwiedzić Muzeum Bursztynu (same mamy ochotę się tam wybrać w najbliższym czasie), wejść na jedną z wielu wież widokowych. Gdynia powinna zainteresować Was Statkiem Dar Pomorza, Muzeum Miasta Gdyni, Okrętem ORP Błyskawica, Muzeum Marynarki Wojennej. W Sopocie warto odwiedzić Państwową Galerię Sztuki, zjeść przepyszne lody w Gunga House, wejść na latarnię morską w Sopocie, a na koniec posilić się przepyszną pizzą w restauracji La Vita.

Zobacz także