,,Dla ciebie wszystko” Nicholas Sparks, czyli kolejna powieść wydana w serii kioskowej ,,Wszystkie kolory miłości”. Jedno jest pewne, znielubiłam Sparksa jeszcze bardziej.

,,Dla ciebie wszystko" Nicholas Sparks

 ,,We dwoje” Nicholas Sparks

 ,,Wybór” Nicholas Sparks

 ,,Na zakręcie” Nicholas Sparks

Nie lubię Nicholasa Sparksa

O ile zakończenie ,,Listu w butelce” mną wstrząsnęło, o tyle końcówka ,,Dla ciebie wszystko” roztrzaskała moje serce. Jednego nie można zarzucić pisarzowi. Jego książki są do bólu prawdziwe, ale i niezwykle wzruszające. Mimo tego, że na swoim koncie ma kilkadziesiąt pozycji, przetłumaczonych na liczne języki, kilkanaście ekranizacji powieści, nie można odmówić mu lekkości pióra. Z czasem pewnie można zauważyć schemat, dotyczący głównych bohaterów, którzy pochodzą z dwóch skrajnie różnych sfer społecznych. Niemniej jednak, mimo, że jest to dość często pojawiający się motyw twórczości Nicholasa Sparksa, każda z historii jest zupełnie inna.

,,Dla Ciebie wszystko” Nicholas Sparks

Amanda Bonner (z domu Collier) po latach wraca do rodzinnego miasta, aby pożegnać przyjaciela, którego odwiedzała w ostatnim czasie. Tuck przed swoją śmiercią zaaranżował wszystko tak, że na miejscu spotyka swoją młodzieńczą miłość, Dawsona Colle’a, który od najmłodszych lat był poniekąd wykluczany z towarzystwa przez wzgląd na swoją rodzinę, która nie cieszyła się zbyt dobrą sławą. Ich związek wtedy nie miał szans. Zwłaszcza matka Amandy przeciwstawiała się ich znajomości. Tymczasem mija ponad 20 lat, kobieta jest matką, żoną, ale nagle odkrywa, że miłość sprzed lat jest wciąż żywa. Czy odważy się zaryzykować?


Obejrzyjcie też ekranizację

Jak już wspomniałam, to chwytająca za serce historia znajomości dwojga ludzi z różnych sfer społecznych. Moim zdaniem, publikacja nie była tak porywająca, jak np. ,,List w butelce” lub ,,Pamiętnik”. Może wynikać to z tego, że kiedyś już ją czytałam. Tym razem jej lektura zajęła mi prawie tydzień. Nie twierdzę jednak, że był to czas stracony. Przede mną 2,5 tygodnia przerwy, a w domu czekają kolejne 3 tomy prenumeraty, więc pewnie zdążę się z nimi zapoznać. A Wy lubicie historie o zakazanej miłości? A może czytaliście/oglądaliście już ,,Dla Ciebie wszystko” i wiecie, jaki był finał tej historii?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także