,,Pamiętnik” Nicholas Sparks to pierwszy tom serii ,,Wszystkie kolory miłości”, która od pewnego czasu pojawia się w kiosku. Możecie także, tak jak my, zaprenumerować 17 powieści tego pisarza.

,,Pamiętnik" Nicholas Sparks

 ,,We dwoje” Nicholas Sparks

 ,,I wciąż ją kocham” Nicholas Sparks

 ,,Najdłuższa podróż” Nicholas Sparks

,,Pamiętnik” Nicholas Sparks

Prozę Nicholasa Sparksa poznałam już kilka lat temu. Sama nie wiem, czy najpierw obejrzałam jeden z kultowych filmów, które powstały na podstawie jego powieści, czy też zaczęłam od wydań papierowych. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Niezależnie od formy przekazu, treść wyciska łzy z oczy, a sama fabuła sprawia, że trudno o nich zapomnieć. ,,Pamiętnik” to jeden z kultowych filmów i książek, który uwielbiają czytelnicy na całym świecie. Podejrzewam, że to między innymi on sprawił, że nazwisko Nicholasa Sparksa stało się rozpoznawalne w coraz większej ilości krajów.

Bez chusteczek się nie obejdzie

Mało jest książek, przy lekturze których nie potrafię powstrzymać łez. Czytałam już kiedyś ,,Pamiętnik”, oglądałam kilkukrotnie film i za każdym razem, choć wiem, jak to się potoczy, nie potrafię powstrzymać wzruszenia. To przepiękna opowieść o uczuciu, które połączyło dwojga młodych ludzi – Allie Nelson, dziewczynę, której rodzice byli zaliczani do wyższych sfer oraz Noaha Calhouna, chłopaka, który ponad dobra materialne cenił sobie dobrą prozę i kontakt z naturą. Losy tych dwojga zostają rozłączone na 14 lat, kiedy to kobieta pojawia się w domu byłego ukochanego, by wyznać mu, że za trzy tygodnie wychodzi za mąż…

Miłość, którą sami chcielibyście przeżyć

Tymczasem poznajemy tę opowieść z perspektywy mężczyzny, który każdego dnia rano idzie do pokoju pacjentki chorej na Alzheimera i czyta jej kolejne losy dwojga zakochanych do szaleństwa w sobie ludzi. Czasem kobieta reaguje, przypomina sobie jakieś niezwiązane ze sobą fakty, zdaje jej się, że zna tego staruszka. Jedno jest pewne, sama chciałabym przeżyć taką miłość. Ty też. I Ty. Uczucie, które przezwycięża wszystko, więź, której nikt ani nic nie jest w stanie przerwać. Uszykuj sobie paczkę chusteczek, zarezerwuj kilka godzin czasu i przygotuj się na emocjonującą podróż w czasie, w której przeniesiesz się kilkadziesiąt lat wstecz do małego miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Dojdziesz do wniosku, że właściwie nic się nie zmieniło. Być może lata się zmieniły, ale prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. Nie przegap tej szansy.

Zobacz także

 • Ja póki co doszłam tylko do tego, żeby zacząć kolekcjonować serię, ale raczej szybko nie przeczytam 😉

  • A my kolekcjonujemy i czytamy. No dobra, Martyna nie rusza Sparksa 😉

 • Widziałam film. Może teraz przyszedł czas na książkę.

 • naczytane.blog.pl

  Chyba odświeżę sobie dzisiaj film 🙂

 • Czytałam tę książkę dawno temu, ale pamiętam, że wzbudziła we mnie wiele emocji.

  • To chyba tak, jak w większości czytelników.

 • Film jest cudowny, wspaniała historia, żałuję że nie czytałam jeszcze książki, fajnie że pojawiła się taka seria 🙂

  • Tak, na pewno seria zyska wielu zwolenników.

 • Na pewno będą mieli 🙂

 • Karolina G.

  Ksiązkę czytałam na jednym wdechu – strasznie mi się podobała, o wiele bardziej niż film! Rewelacyjny utwór Sparksa, rewelacyjny. Godny polecenia, zarówno książka, jak i film!
  Pozdrawiam.

 • Alicja

  Uwielbiam tę powieść! I śmiem też powiedzieć, że film jest równie dobry jak książka! (najpierw przeczytałam książkę!) 🙂
  Pozdrawiam!

  • Film też jest piękny, to jedno z tych dzieł Sparksa, którego obie formy przekazu nas zachwyciły.