,,Pamiętnik” Nicholas Sparks to pierwszy tom serii ,,Wszystkie kolory miłości”, która od pewnego czasu pojawia się w kiosku. Możecie także, tak jak my, zaprenumerować 17 powieści tego pisarza.

,,Pamiętnik" Nicholas Sparks

 ,,We dwoje” Nicholas Sparks

 ,,I wciąż ją kocham” Nicholas Sparks

 ,,Najdłuższa podróż” Nicholas Sparks

,,Pamiętnik” Nicholas Sparks

Prozę Nicholasa Sparksa poznałam już kilka lat temu. Sama nie wiem, czy najpierw obejrzałam jeden z kultowych filmów, które powstały na podstawie jego powieści, czy też zaczęłam od wydań papierowych. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Niezależnie od formy przekazu, treść wyciska łzy z oczy, a sama fabuła sprawia, że trudno o nich zapomnieć. ,,Pamiętnik” to jeden z kultowych filmów i książek, który uwielbiają czytelnicy na całym świecie. Podejrzewam, że to między innymi on sprawił, że nazwisko Nicholasa Sparksa stało się rozpoznawalne w coraz większej ilości krajów.

Bez chusteczek się nie obejdzie

Mało jest książek, przy lekturze których nie potrafię powstrzymać łez. Czytałam już kiedyś ,,Pamiętnik”, oglądałam kilkukrotnie film i za każdym razem, choć wiem, jak to się potoczy, nie potrafię powstrzymać wzruszenia. To przepiękna opowieść o uczuciu, które połączyło dwojga młodych ludzi – Allie Nelson, dziewczynę, której rodzice byli zaliczani do wyższych sfer oraz Noaha Calhouna, chłopaka, który ponad dobra materialne cenił sobie dobrą prozę i kontakt z naturą. Losy tych dwojga zostają rozłączone na 14 lat, kiedy to kobieta pojawia się w domu byłego ukochanego, by wyznać mu, że za trzy tygodnie wychodzi za mąż…


Miłość, którą sami chcielibyście przeżyć

Tymczasem poznajemy tę opowieść z perspektywy mężczyzny, który każdego dnia rano idzie do pokoju pacjentki chorej na Alzheimera i czyta jej kolejne losy dwojga zakochanych do szaleństwa w sobie ludzi. Czasem kobieta reaguje, przypomina sobie jakieś niezwiązane ze sobą fakty, zdaje jej się, że zna tego staruszka. Jedno jest pewne, sama chciałabym przeżyć taką miłość. Ty też. I Ty. Uczucie, które przezwycięża wszystko, więź, której nikt ani nic nie jest w stanie przerwać. Uszykuj sobie paczkę chusteczek, zarezerwuj kilka godzin czasu i przygotuj się na emocjonującą podróż w czasie, w której przeniesiesz się kilkadziesiąt lat wstecz do małego miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Dojdziesz do wniosku, że właściwie nic się nie zmieniło. Być może lata się zmieniły, ale prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. Nie przegap tej szansy.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także