Zwracaj uwagę na to co kupujesz. Nie zawsze droższy produkt musi być lepszej jakości. Może w Internecie będzie taniej? Sprawdź to.

Zwracaj uwagę na to co kupujesz

 Czy określanie priorytetów ma sens?

 Co zrobić gdy brakuje Ci motywacji?

 Wyznacz sobie plan dnia

Zwracaj uwagę na to co kupujesz

Choć może się wydawać, że coś zachwyci nas od pierwszego wejrzenia, niekoniecznie musi być warte naszej uwagi pod względem jakości. Miałyśmy taki dość przykry przykład z długopisami grawerowanymi, nie tymi firmowymi. Cały czas zamawiałyśmy w jednej firmie, aż pewnego dnia postanowiłyśmy zamówić w innej, o tej samej cenie. Okazało się, że napis bardzo szybko się ściera i nie wygląda to zbyt estetycznie. Zwracaj uwagę na to co kupujesz. Korzystaj ze sprawdzonych firm lub jeśli robisz zakupy pierwszy raz, bierz małe partie towaru, by się przekonać, czy warto.

Nie zawsze drożej znaczy lepiej

Droższe przedmioty nie zawsze muszą okazać się lepsze. Tak może być np. z firmowymi pieczątkami, za które sporo przepłaciłyśmy. Po realizacji zamówienia okazało się, że były źle wypisane i musieli to poprawiać. Później przyszedł e-mail o firmie polecanej przez markę, w której pracuję. Ceny były o połowę tańsze, a wykonanie na pewno lepsze. Przykładów można mnożyć. Podobnie jest np. z ubraniami. Nie zawsze te z najwyższej półki muszą się bardzo różnić od tych o kilkadziesiąt złotych tańszych. Dopóki się sami nie sparzymy, możemy mieć różne zdanie na ten temat.

Sprawdź ceny w Internecie

Choć lubimy robić zakupy stacjonarnie, nie za bardzo lubimy przepłacać. Przy prowadzeniu własnej firmy praktycznie każdy grosz się liczy, więc jeśli można zaoszczędzić na zakupach internetowych, to to robimy. W ostatnim czasie postanowiłyśmy skusić się na papier do drukarki (ok. 3 złote taniej na jednej ryzie), kolorowy (ok. 3 złote taniej), koszulki (ok.2-3 zł mniej), koperty (po 20 gr za duży format). Oszczędności naprawdę można poszukać. Nawet doliczając koszty przesyłki przy większym zamówieniu, które i tak się wykorzysta, zostaje jeszcze trochę pieniędzy, które można wykorzystać na inne wydatki.

Zobacz także