Wyznacz sobie plan dnia. Dobrze zaplanować sobie dzień, by po jego zakończeniu nie mieć poczucia, że i tak niczego nie udało nam się zrealizować.

Wyznacz sobie plan dnia

 Przygotuj się na duże koszty DG

 Czy multizadaniowość nie jest przereklamowana?

 Praca w określonych godzinach

I mija godzina za godziną

Własna działalność ma to do siebie, że, z jednej strony, sami mamy świadomość tego, że musimy zarobić, żeby mieć co najmniej na podstawowe opłaty, ale, z drugiej strony, niekoniecznie musi nam się chcieć. Nie mamy nad sobą szefa, nikt nie kontroluje naszych działań. Tylko od nas zależy, czy zabierzemy się do pracy, czy zupełnie sobie to danego dnia odpuścimy. Dość często mogą pojawiać się ,,dni leniuszka”, dlatego warto odpowiednio się do nich nastawić i przygotować.

Wyznacz sobie plan dnia

Najważniejszym punktem będzie wyznaczenie sobie planu dnia. W chwili, gdy sama o to nie zadbam, mogę być pewna, że tak naprawdę przez cały dzień nie zajmę się niczym konkretnym. Co prawda, mam popisane w kalendarzu zadania na dany dzień, ale… przecież nic się nie stanie jak zajmę się tym jutro. NIE! Nie można mieć takiego podejścia, bo wtedy nigdy nie uda nam się nic zrobić. Trzeba zadbać o regularne pobudki, ubranie się do wyjścia, nawet gdy pracujemy w domu, bo wtedy będziemy mieli poczucie, że jesteśmy gotowi do pracy. Następnie dobrze wyznaczyć sobie realny czas na wykonanie poszczególnych zadań, odpoczynek, przejrzenie mediów społecznościowych, czas z książką. Godzina 16-17 powinna być dla nas końcem pracy. W końcu etat też nie trwa nie wiadomo jak długo. Nie ukrywam, że czasem wieczorami nachodzi mnie ochota na prace zawodowe, którym poświęcam się bez reszty. Nie mam problemu z tym, że rzekomo wtedy jestem już po pracy.

Zadbaj o jego realizację

Nie bez powodu jako zdjęcie główne dodałyśmy fotografię z lustrami, które zmieniają postać na grubszą/szczuplejszą/wyższą/niższą. Tak samo może być z naszym działaniem. Wyznacz sobie plan dnia – to pierwszy krok, ale drugim, o wiele ważniejszym, jest jego realizacja. Czasem los bywa przewrotny i może się z nas naigrywać, podobnie jak wspomniane lustra. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że praca i tak musi zostać wykonana i odwlekanie tego w czasie do niczego dobrego nie prowadzi. Przez takie działanie nasze zaległości tylko się nawarstwiają, a i tak muszą zostać zrealizowane. W najbliższym czasie zamierzamy postawić na godzinowy kalendarz i dokładnie trzymać się realizacji zadań. A jak w Waszym przypadku sprawdza się dokładne zaplanowanie sobie planu dnia i jego realizacja?

Zobacz także