Chęć do pracy przychodzi i odchodzi. Przy własnym biznesie nie można jednak na to zważać. Co zrobić, gdy brakuje Ci motywacji?

Co zrobić, gdy brakuje Ci motywacji?

 Wyznacz sobie plan dnia

 Dlaczego warto zainwestować w gadżety reklamowe?

 Przygotuj się na duże koszty DG

Chęci są lub ich nie ma

Dla ludzi w każdym wieku oczywiste jest, że chęci do pracy są lub ich nie ma. Cały proces rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie, gdy uczniowie mają do odrobienia zadania domowe, nauczenie się wiersza czy na sprawdzian. Jednym się chce, innym nie, ale wszyscy muszą swoją pracę wykonać. Następnie jest okres studiów/podjęcia pierwszej pracy. Tutaj jest podobnie. Nawet, jak nam się nie chce, i tak musimy wykonać swoje zadania, gdyż nikt za nas tego nie zrobi, a gdy nie będziemy wywiązywać się ze swoich obowiązków możemy stracić posadę lub zostać skreślonymi z listy studentów, gdy nie będzie nam się chciało uczyć nawet na poprawki. Następnie jest czas emerytury, który także nie jest latami odpoczynku, bo zawsze coś znajdzie się do zrobienia. Tak więc, motywację i chęci do działania trzeba znajdować w sobie przez całe życie.

Co zrobić, gdy brakuje Ci motywacji?

Są takie dni, że mamy tzw. dzień leniuszka, wstaliśmy lewą nogą, jesteśmy zmęczeni całym tygodniem lub po prostu niewyspani, być może po jakiejś imprezie. Przy prowadzeniu własnego biznesu nikogo to nie obchodzi, bo klienci czekają na realizację swoich projektów. Bardzo nie lubimy osób niesłownych i same też do takich nie należymy. Gdy umawiamy się na jakiś termin, choćby się waliło i paliło, to zdania musimy dotrzymać. Gdy będziemy sprawdzać wytrzymałość klienta, ten bardzo szybko może o nas zapomnieć i znaleźć sobie inną firmę. Nawet, jeśli jakiś zespół darzymy wielkim sentymentem, nasza wytrzymałość jako klienta też ma swoje granice, które kiedyś mogą w końcu zostać przekroczone. Gdy brakuje Ci motywacji pomyśl o swoim celu.

Wizualizuj sobie cel i nie poddawaj się!

Wizualizacja celu może wydawać Wam się rzeczą śmieszną jednak przy prowadzeniu własnego biznesu musimy pamiętać o tym, że nie we wszystkie dni uda nam się coś zarobić. Czasem może zdarzyć się tak, że jeden miesiąc będzie rewelacyjny pod względem zarobków. W drugim ledwo wyciągniemy na ZUS lub jeszcze będziemy musieli do interesu dopłacić. Nie ma sensu się poddawać, a warto pomyśleć o tym, że gdy jednak znajdę w sobie siły do działania. Na pewno uda mi się coś zarobić i oprócz stałych kosztów, które trzeba opłacić, zostanie jeszcze coś na moje przyjemności lub do odłożenia ,,na czarną godzinę”. Oczywiście, bywają chwile zwątpienia, jednak nie warto się poddawać, gdyż to jak będzie wyglądać nasze życie zależy tylko od nas samych!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także