W momencie, gdy pojawia się ten wpis, my właśnie przebywamy w Gdańsku. Przyjechałyśmy z samego rana, by nie stracić ani minuty. Spacerujemy uliczkami Starego Miasta, jemy burgery z SurfBurgera i odpowiadamy sobie na pytanie. Jak robić karierę nie zapominając o własnych potrzebach?

Jak robić karierę nie zapominając o własnych potrzebach?

Zacznij robić to, co sprawia ci przyjemność

Szukaj oszczędności gdzie się da

Darowizna – jakie formalności trzeba spełnić?

Własna działalność czy stateczna praca na etacie

Wielokrotnie podkreślałyśmy, że o ile Martyna wahała się i była gotowa podjąć się statecznej pracy na etacie, o tyle ja już od czasów liceum wiedziałam, że to nie dla mnie. Nie wyobrażałam sobie i nie widzę tego nadal, abym miała pracować od do, pod linijkę przełożonego. Jednocześnie faktem jednak jest, że lubię, gdy ktoś koordynuje moją pracę (tak, idealnie w tej roli spełnia się rodzona siostra). Jestem nieco chaotyczna w swoich zadaniach, zapominam, robię wszystko na ostatnią chwilę. Dlaczego tak się dzieje? Z jednej strony, pracuję dużo, dużo ponad miarę, z drugiej strony jednak, chcę też mieć czas dla siebie. Czytać książki, jeździć na film do kina, bywać w miejscach, które sprawiają mi radość. Też tak masz? Dziś chciałabym Ci podpowiedzieć, jak robić karierę nie zapominając o własnych potrzebach?

Jak robić karierę nie zapominając o własnych potrzebach?

Od razu zaznaczę, że nie jest to prosta sprawa. Pracując w korporacji, własnej firmie, czy rodzinnym biznesie, kochając to, co wykonujemy, chcemy zrobić jak najlepiej. Za tym idzie poświęcanie czasu kosztem własnej przyjemności. Odpocznę kiedy indziej, jeszcze chwilę (trzy godziny później wciąż powtarzasz ,,Jeszcze tylko minutkę”). Brzmi znajomo? No właśnie. A przecież to JA jestem najważniejszy. To MOJE potrzeby muszą być zaspokajane. Nie bez potrzeby Maslow stworzył tzw. piramidę potrzeb. Potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwa, afiliacji, szacunku i uznania i w końcu samorealizacji. Jeśli zaniechamy ,,niższe” stopnie, wówczas nie osiągniemy harmonii. Tak ważny jest balast między różnymi kategoriami i dziedzinami naszego życia. Musimy dać sobie czas na odpoczynek. Na leniuchowanie. Pracę. Samorealizację. Na to, by pojechać i spełnić kolejne swoje marzenie.

Urlop, urlop, urlop wszędzie!

We wrześniu, gdy Martyna założyła swoją firmę, byłyśmy pewne dalszego losu. Z niepokojem patrzyłyśmy na koniec 2-letniego preferencyjnego ZUS-u w przypadku mojej działalności. Łapałyśmy się różnych zajęć i przyjmowałyśmy praktycznie każdego, kto chciał skorzystać z naszych usług. Z czasem jednak okazało się, że łapanie balastu w takich warunkach jest praktycznie niemożliwe. Oddawałyśmy swój wolny czas celem zarobku. Bo opłaty coraz wyższe, premia coraz niższa. Jak robić karierę nie zapominając o własnych potrzebach? Dokończ zobowiązania, daj sobie czas na przemyślenie. Co jest dla Ciebie ważniejsze – zdrowie, kasa, czy spełnienie? My od września zamierzamy zupełnie zmienić nasz tryb dawania korepetycji. Mamy nadzieję, że nam się uda i zyskamy czas tak ważny dla realizacji naszych marzeń.

Dlatego właśnie teraz spacerujemy uliczkami naszego ukochanego Gdańska, a nie liczymy kolejne matematyczne łamigłówki, pomiędzy goniąc za następnym klientem. Daj sobie odpocząć. Chociaż kilka dni. Zrób to, na co od dawna nie miałeś czasu. Świat się nie załamie, obiecuję!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także