Wyposażenie militarne na biwaku harcerskim z całą pewnością przyda się niejednokrotnie. W co warto zaopatrzyć się przed wyjazdem?

 Jak skutecznie przeprowadzić akcję naborową?

 Gry i zabawy na świeżym powietrzu, które zawsze się udają

 Zadbaj o spójność fabularną zbiórek 

Harcerz z wojskowym za pan brat

Tak naprawdę zarówno harcerstwo, jak i wojsko mają ze sobą wiele wspólnego. I tu, i tu odbywają się jakieś testy sprawnościowe, gry terenowe. Podczas wyjazdu przyda nam się zarówno nóż, jak i śpiwór czy karimata. Każdy z nas ma naprawdę wiele rzeczy, które przydałyby mu się na obu tego typu wyjazdach. Ostatnio przeglądając stronę https://wphmilitaria.pl/ trafiłyśmy na całkiem ciekawe atrybuty, w które być może się zaopatrzymy. Wiadomo, nic na siłę, ale lepiej wiedzieć, gdzie pewnych rzeczy szukać.

Wyposażenie militarne na biwaku harcerskim

Wyposażenie militarne na biwaku harcerskim powinno nam się przydać niejednokrotnie. Rzeczy te powinny być wykonane dość starannie i nie kosztować przysłowiowej złotówki, bo wiadomo, że takie pewnie za wiele nie przetrwają. Dobry śpiwór, karimata, plecak to podstawa pieszej wędrówki i udanego biwaku, ze spaniem na podłodze lub w namiocie włącznie. Niektórzy nie pogardzą także dobrym, ostrym nożem, choć z jego zakupem nie byłybyśmy aż tak pośpieszne, jak co niektórzy. Nigdy nie wiadomo, co dziecko może sobie zrobić podczas ,,zabawy”, więc powinien być to przemyślany zakup dostosowany do wieku.

Buty, kurtka i… w drogę

Dobre buty, typowo do chodzenia kupujemy już chyba dobrych 15 lat i choć obecnie noga nam już nie rośnie, nie za bardzo możemy wciąż zdecydować się na ten zakup. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pewnie przetrwałyby one co najmniej kilka sezonów, jednak jakoś nie możemy się przemóc. Podobnie jest z dobrą kurtką przeciwdeszczową. Wierzymy, że w końcu dojrzejemy do ich zakupu i z dobrymi jakościowo kurtką, butami i plecakiem wyruszymy na niejeden harcerski biwak.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także