Wycieczka do Szczecina to nasz subiektywny plan wycieczki, które same zrealizowałyśmy i możemy Wam polecić. Wersja z Google Maps przedstawiała się nieco inaczej, dlatego jeśli macie ochotę, wybierając się do Szczecina, skorzystajcie z tego wpisu.

nohotel-w-szczecinie5

 Bulwar Piastowski w Szczecinie

 Muzeum Morskie w Szczecinie

 Wół i Krowa w Szczecinie

Wycieczka do Szczecina

Wycieczkę do Szczecina, a właściwie po Szczecinie rozpoczynamy z samego centrum, bo z NoHotel na ulicy Śląskiej 43a. Miejsce samo w sobie średnio polecamy, zależy też, na co kto liczy i jaka będzie cena. My płaciłyśmy 110 złotych za noc, co jest ceną do przyjęcia, ale w sezonie letnim jeszcze ponad raz tyle – już nie.

Z samego rana udałyśmy się do uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego, który okazał się lasem/wielkim ogrodem i niczym nas nie zachwycił. Na szczęście dowiedziałyśmy się, że niedaleko znajduje się Park miejski Różanka, gdzie już wczesną wiosną było pięknie. Gdy będziecie mieli okazję, koniecznie zajrzyjcie tam latem.

Z racji bliskiej odległości piechotą udałyśmy się do Parku im. Jana Kasprowicza, gdzie największą atrakcję stanowi wielkie jezioro, obok którego przechadza się wiele kaczek i innego ptactwa. Widoki są tam naprawdę zachwycające!

Z parku postanowiłyśmy podjechać do Muzeum Techniki i Komunikacji, do którego co prawda można dojść pieszo, ale skoro miałyśmy dzienny bilet, to postanowiłyśmy z niego skorzystać. Muzeum nas zachwyciło swoją kolekcją starych pojazdów, grą, mającą na celu pomoc mechanikowi. Jedno z lepszych miejsc, w których byłyśmy.

Co dalej?

Następnie udałyśmy się na Wały Chrobrego i tuż obok, a właściwie na wprost znajduje się Muzeum Morskie w Szczecinie, do którego także postanowiłyśmy zajrzeć. Za bilet zapłaciłyśmy jedynie po 1 zł, gdyż muzeum przygotowało zniżkę dla studentów. W środku czeka na nas wystawa statków oraz sala ze świętymi.

Bulwar piastowski znajduje się całkiem niedaleko, więc zahaczamy o niego w drodze na podziwianie Baszty Siedmiu Płaszczy, którą nie sposób przegapić. Z racji tego, że już trochę zgłodniałyśmy udajemy się do Zamku (niestety, część wystaw była nieczynna, więc zrezygnowałyśmy z całkowitego zwiedzania), gdzie zajadamy pyszne desery w Restauracji Zamkowej.

Potem przyszedł czas na obiad w Restauracji Wół i Krowa na rynku. Posilone udałyśmy się do ostatniego miejsca na naszej mapie – Muzeum Historii Szczecina, które znajdowało się w Ratuszu. Zmęczone, ale szczęśliwe udałyśmy się do naszego miejsca noclegowego, by dalej móc oddawać się lekturze ,,Rewizji” Remigiusza Mroza.

Wszystkie miejsca wymienione we wpisie znajdziecie pod linkiem www.sisters92.pl/tag/szczecin

park-miejski-rozanka-w-szczecinie5

park-kasprowicza-w-szczecinie16

muzeum-techniki-i-komunikacji-w-szczecinie9

waly-chrobrego-w-szczecinie6

muzeum-morskie-w-szczecinie7

bulwar-piastowski-w-szczecinie9

restauracja-zamkowa-w-szczecinie13

wol-i-krowa-w-szczecinie11

muzeum-historii-szczecina16

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także