Muzeum Historii Szczecina (ul. Mściwoja 8) mieści się w gmachu ratusza staromiejskiego, przez co początkowo miałyśmy problem, aby tam trafić. Nie, ratusz nie jest słabo widoczny. Po prostu my nie wiedziałyśmy, gdzie szukać.

Muzeum Historii Szczecina

 Nohotel w Szczecinie

 Park miejski Różanka w Szczecinie

 Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Muzeum Historii Szczecina

Bardzo lubimy, jeżeli mamy taką możliwość, chodzić do muzeów, których wystawy koncentrują się na historii danego miasta, czy regionu. Zazwyczaj są one niezwykle interesujące, małym nakładem pracy i środków możemy zobaczyć, jak zmieniało się wszystko na przestrzeni wieków, a dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę w zakresie historii danego terenu. Z tego też powodu postanowiłyśmy udać  się do Muzeum Historii Szczecina, jednego z kilku oddziałów Muzeum Narodowego. Za ulgowy bilet wstępu zapłaciłyśmy po 5 złotych. Zwiedzanie zajęło nam około 30 minut, ale nie przyglądałyśmy się wszystkiemu dokładnie.

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Historia zaklęta w jednym miejscu

„Dzieje Szczecina” – historia i kultura od czasów najdawniejszych do współczesności:
– „Najstarsze karty z dziejów Szczecina”
– „Szczecin w czasach szwedzkich i pruskich, przemiany w mieście do końca XIX”
– „Hans Stettiner i Jan Szczeciński. Życie codzienne w Szczecinie w XX wieku” – źródło

Musimy przyznać, że najbardziej podobała nam się ostatnia wystawa dot. życia codziennego w Szczecinie w XX wieku. Niestety, nie mamy zdjęć, bo bateria w aparacie się wyczerpała, a zapasową zostawiłyśmy na dole w szatni. Niemniej jednak, jak za tę cenę jesteśmy bardzo zadowolone z tego, co przygotowało dla zwiedzających Muzeum Historii Szczecina.

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Przygotujcie się na ogromną dawkę informacji

Całe szczęście, dzisiejsze muzea nie przypominają już tych stworzonych kilkanaście lat temu, które budziły postrach wśród uczniów. Oczywistym wydaje się być fakt, że nadal nie będziemy tam biegać, krzyczeć przez trzy piętra i rozmawiać przez telefon, aczkolwiek wraz z czasem wszystko ulega zmianie. W tym i podejście do zwiedzającego. W Muzeum Historii Szczecina nikt nikogo nie pogania, panie pilnujące wystaw są bardzo sympatyczne, a zwiedzający ma tyle czasu, ile potrzebuje. Jeżeli jesteście zainteresowani, w soboty jest wstęp darmowy, a jeśli nie pasuje Wam ten dzień, warto wybrać się w tygodniu. Później możecie udać się na obiad do lokalu Krowa i Wół w Szczecinie.

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum Historii Szczecina

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także