Wakacje w pełni, a więc chciałybyśmy zaprosić Cię na nowy cykl – Podróżnicze ABC. Po kolei, co tydzień, podpowiemy Ci, co warto zobaczyć w miastach, w których byłyśmy. Niczym się nie przejmuj. Będzie szybko, łatwo i przyjemnie. Zacznijmy więc. Co warto zobaczyć w Pradze?

Co warto zobaczyć w Pradze?

 Ikony Pragi

 Wycieczka do Pragi

 Widokówki z Pragi

Czy warto wybrać się do stolicy Czech?

Zacznijmy od tego, że jakoś nigdy nie byłyśmy przekonane, czy chciałybyśmy wybrać się do Czech. Być może stoisz przed takim samym dylematem. Przypomnimy, że żeby dostać się do Pragi, nie potrzebujesz paszportu, wystarczy dowód osobisty. Jeżeli jednak podróżujesz samochodem, powinieneś zakupić specjalną naklejkę na jazdę autostradą. Są różne terminy jej ważności, pamiętaj, że nie zawsze dostaniemy ją na każdej stacji benzynowej. Wracając jednak do stolicy Czech. Praga jest przepiękna, kolorowa, nasycona barwami. I pełna turystów. Chociaż chyba nie powinno to nikogo dziwić, wiele osób kocha to miejsce i chętnie wraca na Most Karola, czy aby wejść na mini wieżę Eiffela. Jak widzisz, płynnie przechodzimy do tego, aby pomóc znaleźć Ci odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć w Pradze.

Co warto zobaczyć w Pradze?

Warto przespacerować się wspomnianym już wyżej Mostem Karola. Znajduje się na nim wiele figur, które w niektórych miejscach są wygłaskane. Ludzie wierzą, że jak dotkną tego, czy tamtego świętego prawą, czy lewą ręką przyniesie im to szczęście. No cóż, spróbować nie zaszkodzi, chociaż same jesteśmy zdania, że jeżeli chce się coś osiągnąć, po prostu należy poczynić ku temu stosowne kroki, a nie czekać na przysłowiową gwiazdkę z nieba. Z Mostu Karola blisko już na stare miasto, pełne klimatycznych uliczek, w których czasem warto się zagubić. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz ulicznych grajków, mimów, którzy posrebrzeni potrafią stać nieruchomo przez długi czas. Nie zapomnij zjeść przepysznego trdelnika – to coś w rodzaju ciasta drożdżowego z różnymi posypkami. My jadłyśmy wersję czekoladową i kokosową, i trudno nam zdecydować, która smakowała nam bardziej.

Praska wieża Eiffela

Paryż ma swoją wieżę Eiffela, Praga natomiast posiada Rozhlednę – wieżę, do której dostęp jest w pewnym sensie uciążliwy, należy bowiem wspiąć się na górę, a następnie pokonać kilkaset schodów. Zapewniamy Cię jednak, że widoki, które roztaczają się z samej góry są warte każdego wysiłku. Jeżeli zgłodniejecie i zejdziecie na dół polecamy wizytę w przepysznej pizzerii Saint Nicholas – porcje ogromne, a jedzenie przepyszne. Nie wiemy, jak Ty, ale my na wyjazdach zagranicznych stawiamy na sprawdzone jedzenie. Raczej nie lubimy eksperymentować. Tym oto sposobem dotarliśmy do końca wpisu, w którym przedstawiłyśmy Ci kilka propozycji, co warto zobaczyć w Pradze. Daj znać, jak podoba się taka forma wpisu, jesteśmy ciekawe, co byś w niej zmienił.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także