Pół żartem, pół serio przedstawiamy Wam dziś ikony Pragi. Jeśli Praga to oczywiście wąskie klimatyczne uliczki, które zachęcają do zagłębienia się i poczucia atmosfery miasta.

Ikony Pragi

 Mini wieża Eiffela w Pradze

 Pizza Saint Nicholas w Pradze

 Most Karola w Pradze

Ikony Pragi

Nie brak oczywiście licznych figur, czy to na Moście Karola, czy we wnękach budynków. To także tworzy niepowtarzalny klimat. Można sobie zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Ikony Pragi

Ikony Pragi

Riksze i samochody

Bardzo popularne jest wypożyczanie pojazdu z kierowcą. Do wyboru mamy riksze lub samochody. Za godzinę jazdy tym drugim zapłacimy 10-12 tysięcy koron. Niestety nie skorzystałyśmy z tej formy przejażdżki, więc następnym razem z chęcią nadrobimy.

Ikony Pragi

samochody_praga

Strudle

Co chwilę trafiałyśmy także na strudle – ciasto z jabłkami i dodatkiem cynamonu. Za ten przysmak zapłacimy ok. 60 koron. Jest to bardzo smaczne, sycące ciastko, którym można się najeść do syta.

Ikony Pragi

Przebierańcy

Atrakcją są także przebierańcy. Opłata to zazwyczaj co łaska. Można sobie zrobić z nimi całą sesję, a jaka to wspaniała pamiątka. Spotkać można także mimów i osoby w strojach zwierząt lub znanych postaci bajkowych.

Ikony Pragi

Ikony Pragi

Uliczni grajkowie

W Pradze bardzo dużo ulicznych grajków. Zbierają drobne monety od przechodniów, grają. Często są to zespoły, które promują swoją twórczość, a płytę z ich utworami można kupić bezpośrednio na ulicy.

Ikony Pragi

Ikony Pragi

Ikony Pragi

Segway’e

Jakiś czas temu były jeszcze bardziej popularne. Faktem jednak jest, że segway’e wciąż są na topie. Można je spotkać w coraz większej liczbie miast na całym świecie. Ikony Pragi to także te pojazdy.

Ikony Pragi

Mimowie

Wyobrażacie sobie stać cały dzień w słońcu, czy deszczu? Mimy jakoś muszą wytrzymać… Zarobku chyba nie ma z tej działalności zbyt wielkiego, choć z drugiej strony, gdyby było to nieopłacalne, pewnie nie spotykalibyśmy ich na ulicach.

Ikony Pragi

Ikony Pragi

Czeski Krecik

Ikony Pragi to także Krecik, o którym nie mogłyśmy nie wspomnieć. Co chwilę przewija się on w witrynach sklepowych. Krecik to tak słynna postać bajkowa, że znają go wszyscy na całym świecie. Kilkanaście lat temu z chęcią czekałyśmy na wieczorynkę z nim w roli głównej.

Ikony Pragi

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także