Wpis ten nie ma na celu chwalenie się. W żadnym wypadku nie o to nam chodzi. Chciałybyśmy jednak powiedzieć Wam, że weekend nad morzem jest idealny.

Weekend nad morzem

 Gdańsk w jeden dzień

 Muzeum Zegarów Wieżowych w Gdańsku

 Wieża Bazyliki Mariackiej w Gdańsku

Rok w rok dłużej niż weekend nad morzem

Miałyśmy to szczęście, jakby się mogło wydawać, że odkąd skończyłyśmy 3 lata rok w roku przez kolejne 15 lat razem z rodzicami jeździłyśmy nad polskie morze. Niezaprzeczalnym plusem tych podróży było wdychanie zbawiennego jodu, dzięki czemu, serio, prawie w ogóle nie chorowałyśmy. No może pomijając ospę w 3 klasie gimnazjum i świnkę w wieku nastoletnim. Ale to przecież i tak musiało nas dosięgnąć. W końcu jednak definitywnie powiedziałyśmy: STOP! Nie chcemy już nad morze. Mamy dosyć leżenia na plaży, moczenia nóg w morzu. Wolimy w tym czasie poleżeć w domu 😉

Trójmiasto – nasza miłość

Co ciekawe, 3 lata na studiach w Bydgoszczy wyostrzyły chyba nasz pęd ku wodzie i w ten oto sposób na zaproszenie Sylwii w zeszłym roku 3 dni spędziłyśmy w Gdańsku. Miałyśmy tyle do robienia, że nawet nie zdążyłyśmy pomyśleć, że może byśmy chciały pójść na plażę. I to nas chyba uratowało. W tym roku bowiem w Trójmieście byłyśmy dwukrotnie – raz w Sopocie na spotkaniu A może nad morze? Z książką 3. Drugi raz natomiast 2 tygodnie później na letniej edycji See Bloggers. Plażę widziałyśmy przechodząc obok sopockiego molo.

Weekend nad morzem

Bo wiecie, miałyśmy wstręt do plaży i wszystkiego co się wiąże z leżakowaniem, plażingiem-smażingiem itd. Z chęcią jednak wybieramy się na jedno-, czy kilkudniowe wypady nad morze, aby powdychać nadbałtyckie powietrze, zmienić klimat. Tak naprawdę w takim Gdańsku mogłybyśmy nawet zamieszkać 3 wakacyjne miesiące. Plaża, morze – oczywiście odpowiednie dawkowanie. Poza tym, zdajecie sobie sprawę, ile nad polskim morzem jest atrakcji? Weźmy na przykład Ocean Park we Władysławowie, czy znane Fokarium na Helu. Wyjazd nad morze niekoniecznie musi oznaczać nudę. Równie dobrze można zaszyć się w ciszy i spokoju w domkach letniskowych niedaleko morza. Mamy na uwadze takie wakacje. Co powiecie na weekend nad morzem?

Zobacz także