Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek literacki, pisarzy, do których twórczości wraca w ciemno. Dziś zapraszamy Was na nasze zestawienie. Ulubieni pisarze kryminałów. To jest coś.

 Książkę miej zawsze przy sobie

 Twórczość polska czy zagraniczna? Co Was bardziej przekonuje?

 Daj się pochłonąć spotkaniom autorskim

Ulubieni pisarze kryminalni

Może nie od zawsze, ale od rozpoczęcia studiów na pewno bardziej pokochałyśmy czytanie książek. Z racji tego, że trafiłyśmy do grupy początkującej, a języka rosyjskiego uczyłyśmy się już 12 lat, miałyśmy bardzo dużo wolnego czasu, który trzeba było na coś spożytkować. Zaczęło się od romansów, następnie przeszłyśmy na ,,wyższy level” i zaczęłyśmy zaczytywać się w fantastyce, powieściach młodzieżowych, obyczajowych i kryminałach właśnie. Tak jak pewnie i Wy, mamy swoich ulubionych twórców. Ulubieni pisarze kryminałów – to tak naprawdę tylko trzy, ale za to bardzo zacne i znane większości nazwiska.

Remigiusz Mróz – Ove Logmansbo

Remigiusz Mróz dopiero niedawno skończył 30 lat, jednak ma na swoim koncie już kilkadziesiąt pozycji, w tym chyba 25 wydanych książek. Sporo czeka jeszcze w szufladzie na swój odpowiedni moment. Choć dość młody autor debiutował kilka lat temu wojennym cyklem ,,Parabellum”, który swoją drogą bardzo Wam polecamy, to na swoim koncie ma jednak przeważającą ilość kryminałów. Jest tam kilka serii, jednak można odnaleźć także pojedyncze pozycje. Remigiusz Mróz wydał także trzy skandynawskie kryminały pod pseudonimem Ove Logmansbo.

Jo Nesbo

Nie wiem, jak Wy, ale ja osobiście uwielbiam skandynawskie kryminały. Jo Nesbo z pewnością zalicza się do jednego z czołowych twórców tego regionu. Uwielbiam jego historię z Harrym Hole’m w roli głównej, ale też inne opowieści jego autorstwa. Trzeba przyznać, że jego historie są dosyć specyficzne. Mam z nimi tego typu ,,problem”, że zanim się wciągnę w kolejny tom, mija trochę czasu, ale później, gdy nastąpi już moment przełomu, nie potrafię się od tych publikacji oderwać. Ciekawa jestem, czy znacie twórczość Jo Nesbo?

Camilla Lackberg

Zupełnym przeciwieństwem, jeśli chodzi o literaturę skandynawską, w stosunku do Jo Nesbo jest Camilla Lackberg. Jej opowieści to cykl już blisko 10 tomów z Ericą i Patrickiem w roli głównej. Kobieta jest pisarką, przy okazji jednak ma zmysł detektywistyczny, dzięki czemu rozwiązuje lub w ogromnej części pomaga rozwikłać sprawy nowych kryminalnych spraw, które wydarzają się na pobliskich terenach. Pierwsze sześć czy osiem tomów przeczytałam z ogromną przyjemnością. Obecnie na półce czeka najnowsza powieść, czyli ,,Czarownica”. Już nie mogę doczekać się kryminalnej uczty. 

Ciekawe jesteśmy, jacy są Twoi ulubieni pisarze kryminałów? Lubisz powieści skandynawskie, amerykańskie, czy naszych rodzimych autorów? Koniecznie daj znać!

Zobacz także