Na polskim rynku pojawiają się książki nie tylko rodzimych autorów. Twórczość polska czy zagraniczna? Co Was bardziej przekonuje? Po czyje powieści częściej sięgacie?

Twórczość polska czy zagraniczna? Co Was bardziej przekonuje?

 Daj się pochłonąć spotkaniom autorskim

 Czy wszystkie książki naprawdę są nam potrzebne?

 Czy opłaca się zainwestować w Legimi?

Wiele zależy od tłumaczenia

W przypadku książek zagranicznych pisarzy wiele tak naprawdę zależy od tłumacza i tego, które wydawnictwo wyda daną publikację. Niektórzy wydawcy dużą wagę przywiązują do naprawdę trafnego przekładu, mają zatrudnionego dobrze pracującego korektora. Nawet jeśli książka została poprawnie wydana za granicą, polski wydawca może sprawić, że u nas okaże się niewypałem. Niestety, z przykrością musimy stwierdzić, że już nawet nie patrząc na przekład, niektóre bardzo polecane zagraniczne tytuły zupełnie do nas nie przemawiają.

Jeśli nie chcesz przepłacać…

Z polskimi autorami jest znowu ten problem, że nawet rodzimi czytelnicy uważają ich za grafomanów i osoby, w twórczość których nie warto inwestować. W rezultacie bardzo mało osób kupuje lub w ogóle czyta polskie publikacje. Nie rozumiemy takiego podejścia. Wychodzimy bowiem z założenia, że należy dać szansę pisarzom różnych narodowości, a tym bardziej tym, z którymi mamy szansę się osobiście spotkać na różnego typu Targach Książki czy festiwalach książkowych. Jeśli obawiacie się pieniędzy wydanych na darmo, możecie zainwestować w Legimi. Pierwszych kilka tygodni jest gratis, więc dzięki temu z pewnością dobrze przetestujecie, czy polskie powieści są warte kupienia.


Twórczość polska czy zagraniczna? Co Was bardziej przekonuje?

Osobiście uwielbiamy zarówno polskich jak i zagranicznych twórców. Z własnego podwórka bardzo lubimy powieści Remigiusza Mroza, Magdy Witkiewicz, Alka Rogozińskiego, Krystyny Mirek, Katarzyny Kołczewskiej, Magdaleny Kordel, Liliany Fabisińskiej, Nataszy Sochy, Kasi Bulicz-Kasprzak, Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak, Gabrieli Gargaś, Natalii Sońskiej, Ałbeny Grabowskiej, Agnieszki Walczak-Chojeckiej i jeszcze wielu innych twórców. Z zagranicznych uwielbiamy Kerstin Gier, Camillę Lackberg, Jo Nesbo, Danielle L. Jensen, Nicholasa Sparksa i innych pisarzy, którzy w tej chwili nie przychodzą nam na myśl. Twórczość polska czy zagraniczna? Co Was bardziej przekonuje? Dla nas najważniejsze jest, by książka była dobra, a autor miał swój własny, niepowtarzalny styl. A jakich twórców Wy możecie nam polecić?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także