Polskie pisarki mogą pochwalić się naprawdę dobrymi książkami. ,,Światło o Poranku” Krystyna Mirek, a zarazem drugi tom serii Willa pod Kasztanem jest jedną z nich.

 ,,Światło w Cichą Noc” Krystyna Mirek

 ,,Francuska opowieść” Krystyna Mirek

 ,,Podarunek” Krystyna Mirek

Spotkanie w Wągrowcu

Twórczość Krystyny Mirek znamy już od dobrych kilku lat. Bardzo podobały nam się jej początkowe powieści, choć tak naprawdę niemalże cała jej twórczość przypadła nam do gustu. Autorkę miałyśmy okazję widzieć przelotnie na Warszawskich Targach Książki, ale na dłuższe spotkanie wybrałyśmy się do Wągrowca. Na miejscu okazało się, że tak jak podejrzewałyśmy, Krystyna Mirek to bardzo miła i ciepła osoba, co przekłada się także na bohaterów jej powieści.

,,Światło o Poranku” Krystyna Mirek

Pod koniec zeszłego roku ukazał się pierwszy tom serii Willa pod Kasztanem Krystyny Mirek, noszący tytuł ,,Światło w Cichą Noc”. Powieść bardzo przypadła nam do gustu, dlatego też nie mogłyśmy doczekać się kontynuacji. ,,Światło o Poranku” Krystyna Mirek pojawi się na księgarnianych półkach już w najbliższą środę. W życiu bohaterów całkiem sporo się zmieni, także bądźcie czujni. Sporo miejsca poświęcono tutaj rodzinie Konstantego, matce Bianki, ale także bohaterom znanym nam z pierwszego tomu. Co ważne, tę część można czytać bez znajomości poprzedniej, co niewątpliwie jest atutem tej serii. Niemniej, lepiej i tak czytać wszystko, bo są to publikacje naprawdę warte uwagi.


Co dalej w Willi pod Kasztanem?

Tego mamy nadzieję dowiedzieć się już niebawem. Nie mamy pojęcia, na kiedy planowany jest kolejny tom serii, jednak podejrzewamy, że nie przyjdzie nam na niego zbyt długo czekać. Wydarzenia z dwóch pierwszych części sprawiają, że można zżyć się z bohaterami, razem z nimi przeżywać ich wzloty i upadki, radości i smutki. Dodatkowo seria ma naprawdę przepiękne okładki oraz estetyczne wydanie, które do niej przyciąga. Co prawda, nie ocenia się powieści po okładce, jednak obok takich grafik nie można przejść obojętnie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także