Krystyny Mirek przeczytałam już niemal wszystkie książki. Został mi tylko ,,Podarunek”, jednak dziś chcę Wam przybliżyć fabułę ,,Francuskiej opowieści”, najnowszej powieści pisarki.

,,Francuska opowieść" Krystyna Mirek

 Spotkanie z Krystyną Mirek w Wągrowcu

 ,,Podarunek” Krystyna Mirek

 ,,Szczęście all inclusive” Krystyna Mirek

,,Francuska opowieść” Krystyna Mirek

Berenika, nazywana przez prawie wszystkich Beatą, wróciła do Polski po zakończeniu pracy za granicą. Związana była z Jakubem, dziennikarzem, z którym niebawem mieli wylecieć na rok do Francji, gdzie mężczyzna miał pisać książkę. Dziewczyna nie wiedziała, czy chce wyjść za niego za mąż. Równocześnie toczy się historia Aleksa, który mieszka ze swoją partnerką we Francji. Nie jest jednak zadowolony z tego związku. W dodatku w Polsce czeka na niego nierozwiązana sprawa, z którą w końcu musi się zmierzyć. Do tego wszystkiego dochodzi Hrabia, właściciel winnicy, który także skrywa tajemnice z przeszłości. Będziemy także mieli okazję poznać dalsze losy byłego chłopaka Beaty oraz szefowej Jakuba. Będzie się działo!


Francja, Francja

W lekturę zatopiłam się już od pierwszych stron. Już po zakończeniu pierwszej części, ,,Szczęścia all inclusive”, w którym poznaliśmy losy Beaty, Oliwii, Jakuba i jeszcze kilku innych bohaterów byłam ciekawa ich dalszych losów. Tym razem pisarka przenosi nas do winniczej Francji, w której można zatopić się bez pamięci. Już od samego czytania mamy ochotę się tam przenieść i razem z bohaterami zamieszkać w domku w pobliżu winnicy. Trochę brakowało mi w tym wszystkim postaci Hrabiego, jednak pozostałe osoby doskonale wypełniły tę lukę.

Ogólne wrażenia

Całość czyta się świetnie i w ekspresowym tempie, z dużym zainteresowaniem. W tej części bohaterowie muszą się zmagać ze swoimi problemami, sekretami z przeszłości. Prawie tak, jak w prawdziwym życiu. Każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi w końcu musi się zetknąć i jakoś je przezwyciężyć. Zakończenie daje nadzieję na ciąg dalszy, którego z niecierpliwością wyczekuję. Po lekturze ,,Francuskiej opowieści” natychmiast chcę poznać dalsze losy postaci!

,,Francuska opowieść” to publikacja, którą można czytać, jako odrębną książkę. Dzięki lekturze ,,Szczęście all inclusive” jeszcze lepiej będziecie się orientować w tej fabule, więc myślę, że warto.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także