Śpij tylko w sprawdzonych miejscach. To ci się naprawdę opłaci pod względem psychicznym. Z całą pewnością unikniesz historii z dreszczykiem, które nam się przydarzyły.

Śpij tylko w sprawdzonych miejscach

 Tania alternatywa dla hoteli

 Jak znaleźć tani nocleg?

 Wyjazd bez noclegu też ma sens

Taniej nie znaczy lepiej

Jak głosi nagłówek, taniej wcale nie znaczy lepiej, o czym miałyśmy okazję przekonać się podczas naszej podróży do Katowic. Tak naprawdę była to czterodniowa wycieczka, a trasa przebiegała następująco: Chorzów-Katowice-Kraków-Dębica. Z racji tego, że jechałyśmy z okolic Gniezna nie miałyśmy zbyt wiele pieniędzy na noclegi. Chcąc nie chcąc w Katowicach skusiłyśmy się na spanie w jakimś ,,hostelu” ze wspólną łazienką, w którym było bardzo nieciekawe towarzystwo. Od tamtego czasu już zawsze staranniej wybieramy nocleg. Lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych, ale mimo wszystko spać spokojnie.

Novotel nie tylko dla bogaczy

Podczas Warszawskich Targów Książki kilka lat temu postanowiłyśmy się szarpnąć i zamieszkać w Novotelu. Sama podróż do stolicy była już dla nas dość sporym wydatkiem, jednak mimo wszystko postanowiłyśmy nocować w bardziej ekskluzywnym miejscu niż jakiś mało znany motel. Z racji tego, że nocleg zarezerwowałyśmy sporo wcześniej udało nam się spać w Novotelu za jakieś 180 złotych za nocleg za dwie osoby. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj za gorsze warunki płacimy około 120 złotych była to prawdziwa cenowa i, przede wszystkim, komfortowa oferta. Później, kilka dni przed wyjazdem, sprawdzałyśmy, ile kosztują ceny w Warszawie i okazało się, że właściwie nocleg w Novotelu był stosunkowo tani. Cena wzrosła z uwagi na ogromne zaangażowanie Warszawskimi Targami Książki.

Śpij tylko w sprawdzonych miejscach

Śpij tylko w sprawdzonych miejscach, poleconych przez znajomych, takich, które mają dobre oceny na noclegowych portalach. Rezerwując nocleg bardzo często posiłkujemy się Booking i to właśnie przez tę stronkę rezerwujemy nasze spanie. Wszystko jest tam dokładnie opisane, można także obejrzeć zdjęcia wnętrz i pokoi, które bardzo często mają odbicie w rzeczywistości. Pewnie bywają sytuacje, że można się naciąć, jednak nam do tej pory jakoś udało się szczęśliwie wybierać miejsca, w których będziemy spały dzięki temu portalowi.

Zobacz także