Jak znaleźć tani nocleg? Czy wszystkie miejsca w centrum muszą być drogie? Z jakich portali warto korzystać? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w naszym dzisiejszym wpisie.

Jak znaleźć tani nocleg?

 Wyjazd bez noclegu też ma sens

 Czy warto przepłacać za nocleg w podróży?

 Top 5 noclegów w Polsce i okolicach

Jak znaleźć tani nocleg?

Jak znaleźć tani nocleg? Oto jest pytanie. Jak wiadomo, nikt z nas nie lubi przepłacać za nocleg w podróży, nawet wtedy, gdy ma mnóstwo pieniędzy. Lepiej wydać je na inne atrakcje niż płacić za coś, z czego mało korzystamy. Nie ukrywamy jednak, że lubimy spać w dość renomowanych miejscach, nie przepadamy za obskurnymi miejscówkami – patrz: Historia z dreszczykiem w tle. Niemniej, nie zawsze mamy aż takie zasoby gotówki, by spać tylko w drogich hotelach. Jak znaleźć tani nocleg?

Czy wszystkie miejsca w centrum muszą być drogie?

Nie. Miejsca polecane Wam przez znajomym, te, które pojawiają się na reklamach na Facebooku czy na innych stronach internetowych, wcale nie muszą być drogie. Czasem bywa tak, że w centrum miasta można zarezerwować nocleg w naprawdę korzystniejszej cenie niż na peryferiach. Wiele zależy od daty Waszego wyjazdu i oczekiwań. Czasem lepiej mieszkać na obrzeżach, jeśli np. kursuje stamtąd tani autobus do centrum, a różnica między noclegami nie pokrywa tej straty. Kilkukrotnie spałyśmy w centrum miasta i nie uważamy, by ceny były bardzo wygórowane. W Łodzi za pokój 2-osobowy ceny wahają się między 120-150 zł, w Warszawie – ok. 200 zł.

Z jakich portali warto korzystać?

Zanim wybierzemy się na jakąś wycieczkę lubimy zarezerwować sobie i posprawdzać różne opcje noclegów na Booking.com Jest to bezpłatna przeglądarka naprawdę sporej ilości hoteli, pensjonatów w różnych cenach. Można wybrać wyszukiwanie według oczekiwanych od nas kosztów, odległości od centrum. Wszystko jest bardzo dokładnie opisane. Możemy także dokonać bezpłatnej rezerwacji, a także obejrzeć pokoje od wewnątrz, gdyż jest zamieszczone tam naprawdę sporo zdjęć danego miejsca. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na rezerwację internetową, mamy szansę upatrzyć sobie swój wymarzony nocleg i zarezerwować go nie przez serwis. To co? Gdzie się wybieracie w najbliższym czasie? 🙂

Zobacz także