W ciągu ostatnich dwóch lat najeździłyśmy się naprawdę sporo. Kilka razy udało nam się także zwiedzić miasta naszych sąsiadów – Berlin, Pragę, Skalne Miasto, Drezno, Kaliningrad. Szwecja jednak wciąż przed nami.

Samolot, samochód, autostop czy busy - Szwecja kierunkiem podróży

 Skąd brać pieniądze na podróże?

 Gdzie wybrać się na Majówkę?

 Wycieczka do Pragi

Szwecja kierunkiem podróży wielu zwiedzających

Szwecja, tak jak niemal każde inne, dla nas Polaków, zagraniczne miasto cieszy się nie lada powodzeniem. Na razie za bardzo nie interesowałyśmy się tamtym rejonem, aczkolwiek nie wykluczamy takiej podróży w przyszłości. Jak do wszystkiego, tak do tego także chciałybyśmy się dobrze przygotować.

Busem do Szwecji

Sporym zainteresowaniem powinny cieszyć się także busy. Choć dla wielu jest to zapewne odpowiednia opcja, my nie za bardzo przepadamy za tym środkiem transportu. Zbyt długie siedzenie źle wpływa na nasze samopoczucie, jednak są tacy, którzy uwielbiają jeździć autobusami. Nasz znajomy z Podkarpacia chwalił się ostatnio, że przespał całą drogę do Szwecji jadąc tym busem! Stanu technicznego i komfortu podróży busem nie można już porównywać z tym, co miało miejsce dekadę temu. Aktualnie samochody są coraz lepiej wyposażone, mają mniej foteli, przez co pasażerowie mają miejsce na nogi i bez obaw o osobę siedzącą z tyłu mogą pochylić fotel.

Plusy i minusy innych środków transportu

Samochód prywatny

Kolejna opcja, która bardzo nas do siebie przekonuje. Dość szybko, wygodnie, czy tanio to zależy od tego, co tak naprawdę chcemy zobaczyć. Patrząc na doświadczenie z innych państw, wybierając tę opcję można mieć problem z np. zatankowaniem pojazdu poza granicami kraju czy legalnym poruszaniem się po drogach (np. w Czechach trzeba wykupić specjalną naklejkę na szybę), ale są to informacje, które na pewno można posiąść przy zgłębieniu tematu.

Samolot, samochód, autostop czy busy - Szwecja kierunkiem podróży

Autostop

Podczas 5 roku studiów miałyśmy okazję wziąć udział w spotkaniu o podróżowaniu autostopem. Niewątpliwą zaletą tego sposobu jest bardzo mały nakład funduszy, które przeznaczymy na podróż. Minusem z kolei jest to, że tak naprawdę nie wiemy, jak szybko dotrzemy do celu podróży oraz czy trafimy na samych sympatycznych ludzi. Nie oszukujmy się, że trafiają się też tacy, którzy mają względem autostopowiczów również niemoralne propozycje.

Samolot, samochód, autostop czy busy - Szwecja kierunkiem podróży

Samolot

Jest to na pewno jeden z szybszych środków transportu. Tak naprawdę nawet po Polsce możemy przemieszczać się samolotami, by skrócić czas podróży. Do Szwecji spory kawał mamy, więc może warto pomyśleć o tej możliwości. Odnośnie cen biletów – różnie to bywa. W książkach znawców tematu można poczytać o przeróżnych promocjach. Polecamy np. pozycję ,,Porada da radę. Tanie latanie” Jakuba Porady. Co prawda, nie pamiętamy, czy Szwecja też tam figuruje, ale wskazówki o podróżowaniu samolotem mogą Wam się przydać.

Jak by nie patrzeć, dla chcącego nic trudnego. Jeśli naprawdę zależy Wam na jakiejś krajowej lub zagranicznej wycieczce, na pewno znajdziecie odpowiedni dla Was środek transportu. To co? Gdzie w najbliższym czasie się wybieracie?

Samolot, samochód, autostop czy busy - Szwecja kierunkiem podróży

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także