Podczas wycieczki z Biura Turystycznego Śnieżka, udało nam się na chwilę zajrzeć do Pulverturm w Dreźnie – typowej saksońskiej restauracji.

pulverturm_w_dreznie

Dawne lochy mogą bawić

Restauracja powstała w podziemiach, na miejscu dawnych lochów i sal tortur. Z narzędzi do znęcania się uczyniono różne atrybuty w ówczesnym Pulverturm w Dreźnie. Jeden ze stołów do uskuteczniania tortur, został zamieniony w stół jadalny. Jak widać na przykładzie tego lokalu, nawet z ponurego i źle kojarzącego się miejsca, można uczynić coś niepowtarzalnego. Dowodem na to są liczni goście.

Gości nie brakuje

Choć w restauracji spędziliśmy tylko kilka chwil, udało nam się zauważyć, że na brak gości lokal nie może narzekać. Nie zdążyłyśmy zorientować się ani w jakości, ani w cenie potraw, ale w przyszłości chciałybyśmy jeszcze tam wrócić. Lokal znajduje się w pobliżu wielu zabytków, a więc z powodzeniem można się w nim posilić pomiędzy dalszym zwiedzaniem. Z pewnością byśmy tak uczyniły.

Epoki, epoki

Oprócz tego, że Pulverturm w Dreźnie znajduje się w miejscu lochów i sal tortur, niemal każde pomieszczenie odwzorowuje inną epokę. Przechodząc między kolejnymi aranżacjami, możemy zauważyć, jak to wszystko się zmienia. Coś niesamowitego! Podróż przez epoki zajmuje tylko kilka minut, a jest wspaniałym wspomnieniem. Na dość niewielkiej powierzchni udało się zawrzeć tak wiele. Za każdym razem, z pewnością, wybierałybyśmy inną salę. Pobyt w takim miejscu nigdy by się nam nie znudził.

Pulverturm w Dreźnie

To jeszcze nie wszystko. Oprócz szybkiej podróży przez epoki, na miejscu wypiekany jest także chleb. Przelotem udało nam się co nie co ujrzeć. Na pierwszy rzut oka można zauważyć wielką dbałość o klienta. Przy wyjściu można ze sobą zabrać ulotki reklamowe, dotyczące restauracji, przygotowane w kilku językach. Dzięki temu prostemu zabiegowi, każdy z gości będzie mógł poczuć się wyróżniony i doceniony.

Okoliczne atrakcje

W niedalekiej odległości od Pulverturm w Dreźnie, znajduje się lokal Drezden 1900, w którym możemy ujrzeć jeden wagon tramwaju i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udajmy się także do Albertinum, gdzie znajduje się darmowa wystawa rzeźb. Nieopodal placu Marcina Lutra znajduje się także Orszak książęcy – malunek na ścianie, mający 10,5 m wysokości i 102 cm długości. Autorem malowidła jest Wilhelm Walther, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie.

pulverturm_w_dreznie3

pulverturm_w_dreznie4

pulverturm_w_dreznie6

pulverturm_w_dreznie7

pulverturm_w_dreznie9

pulverturm_w_dreznie10

pulverturm_w_dreznie11

pulverturm_w_dreznie12

pulverturm_w_dreznie13

pulverturm_w_dreznie14

pulverturm_w_dreznie15

pulverturm_w_dreznie16

pulverturm_w_dreznie17

pulverturm_w_dreznie18

pulverturm_w_dreznie19

pulverturm_w_dreznie21

pulverturm_w_dreznie20

Zobacz także

  • Ale super! Drezno mam w planach. Będę wiedziała, dokąd się wybrać. 🙂

    • Super. Na pewno odwiedzisz też inne ciekawe miejsca 🙂

  • Kolejny punkt, jaki z chęcią bym odwiedziła z mężem 🙂

    • A więc mamy nadzieję, że kiedyś się tam wybierzecie.