Muzeum Zwinger w Dreźnie to miejsce nietuzinkowe, choćby przez wzgląd na cenę. Za obejrzenie trzech ,,oddziałów” za dorosłą osobę zapłacimy 10 euro.

Muzeum Zwinger w Dreźnie

 Co warto zobaczyć w Dreźnie?

 Jarmark w Dreźnie

 Pulverturm w Dreźnie

Czy warto się tam wybrać?

Oczywiście, że tak. Kompleks budynków znajduje się w samym centrum starego Drezna, które zostało zbombardowane, a następnie odbudowane ze zgliszczy. Stało się to podczas nalotu dywanowego w dniach 13-14.02.1945 r. Zginęło wtedy 25-30 tysięcy osób, w tym uchodźców. Muzeum Zwinger w Dreźnie to miejsce, w którym widać cechy charakterystyczne dla późnego baroku. Jest wiele zdobień, fontann, artystycznych trawników. Podczas naszej wizyty w tym mieście, część kompleksu była w remoncie. W Północnej Florencji, jak nazywane jest to miasto, stolicy Saksonii, możemy spędzić kilka godzin.

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Wycieczka z biurem turystycznym

Nie oszukujmy się, same na pewno byśmy się tam nie wybrały. Będąc jednak w Karpaczu, w biurze turystycznym Śnieżka wykupiłyśmy jednodniową wycieczkę do Drezna. Koszt takiej podróży nie jest znaczący, a otrzymujemy opiekę przewodnika, dojazd i historię danego miejsca streszczoną w pigułce. Ba, nawet nie musimy znać języka.

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie – 3 oddziały

Na miejscu możemy kupić bilet do wszystkich lub tylko samej porcelany. Osobiście polecamy, aby będąc tak przeboleć stratę kilku złotych i pójść wszędzie. Wystawom nie wolno robić zdjęć.

 Dział matematyczno-fizyczny – tutaj otrzymamy specjalną naklejkę i możemy zwiedzać. Głównie obejrzymy tutaj przyrządy do pomiaru wagi i czasu. Najmniej się nam tam podobało.

 Dział z obrazami świętych i władców, natura, zwierzęta – dużo zdobień, przepiękne wizualizacje tych, o których słyszeliśmy na lekcji religii. Zapierające dech w piersiach pejzaże. Dużo chodzenia, ale warto. Chyba najbardziej rozbudowana część w muzeum Zwinger w Dreźnie.

 Zbiór porcelany, głównie pochodzenia chińskiego. Chyba nie będzie w tym nic dziwnego, jeśli napiszemy, że to tam najmilej spędziłyśmy czas. Także w tej części muzeum Zwinger w Dreźnie znajduje się wyjście na tarasy, na których ujrzymy wiele figur, fontann oraz przepiękną panoramę starego Drezna.

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Jedź do Drezna

Północna Florencja to nie tylko muzeum Zwinger w Dreźnie, ale także zachwycające Stare Miasto, między innymi plac Marcina Lutra, typowa saksońska restauracja – Pulverturm, tramwaj w Dresden 1900, trzy mosty – Karola Marii Webera, Fryderyka Augusta oraz autostradowy. Warto wybrać się tam na dzień, czy dwa, aby poczuć klimat tego miasta. Chyba nie zdziwi Was fakt, że wśród zwiedzających są praktycznie sami Niemcy.

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Muzeum Zwinger w Dreźnie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także