Będąc w stolicy Saksonii, udało nam się akurat trafić na jarmark w Dreźnie. Byłyśmy zachwycone!

Jarmark w Dreźnie

 Pulverturm w Dreźnie

 Muzeum Zwinger w Dreźnie

 Co warto zobaczyć w Dreźnie?

Barwnie, kolorowo, różnorodnie

Wiecie, tego typu atrakcje w Polsce kojarzą nam się z dużą ilością towarów, często po cenie wyższej, niż normalnie. Zgoda, można kupić jakieś regionalne produkty. Toruń np. słynie z pierników z wypisaną na nich dedykacją. Jarmark w Dreźnie to zupełnie inna bajka. Ceny (w euro) nie są przesadzie wysokie. Każde stoisko zostało udekorowane elementami, które od razu rzucają się w oczy. Każdy stara się przyciągnąć uwagę gościa, jak tylko może. Nie są to afisze bijące po oczach, ale barwne dekoracje, zachęcające do tego, aby bliżej przyjrzeć się oferowanym towarom.

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jeśli dobrze zrozumiałyśmy, jarmark w Dreźnie, odbywa się cyklicznie i przyciąga masę turystów. Nie brak też oczywiście Niemców, chociaż wiadomo, jak to jest – jeśli mamy coś na wyciągnięcie ręki, z czasem traci to swój urok. Na pewno warto, jeśli będziecie w Północnej Florencji, jak nazywane jest to miasto, zajrzeć i napawać oczy tymi pięknymi widokami. Podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć także atrakcji dla dzieci (w Polsce chyba rzadko spotykane). Znajdziemy kolejkę dla maluchów (jeden przejazd – 4 euro, 4 przejazdy – 6 euro), poustawiane miniaturowe stoliki i krzesełka dla najmłodszych gości. Dla nieco starszych, organizatorzy przygotowali karuzelę.

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Swojskie jedzenie

Jeżeli pojedziemy na Zachód, czy do państw, w których walutą jest euro, czy frank, nawet dolar amerykański, zawsze jest tak, że musimy zapłacić za jedzenie wielokrotność ceny, którą uiścilibyśmy w Polsce. Za 3 porcje gyrosa z podwójnym dodatkiem smażonych ziemniaków, zapłaciliśmy prawie 20 euro. Biorąc pod uwagę, że gdyby euro było walutą obowiązującą w naszym kraju, cena byłaby bardzo przystępna, bo porcje były bardzo duże. Jedzenie niemieckie jest solidnie doprawione i, co by nie mówić, tłuste. Trzeba mieć mocny żołądek, żeby to wszystko nam nie zaszkodziło 😉 Jarmark w Dreźnie to odpowiednia okazja, by zakupić nie tylko regionalne pamiątki – widokówki, książeczki o Dreźnie, produkty żywieniowe typowe dla tego regionu. Jest w czym wybierać. Ceny też nie są jakoś szczególnie wygórowane. Tak więc, pamiętajcie, jarmark w Dreźnie to punkt obowiązkowy w planie Waszej wycieczki.

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jarmark w Dreźnie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także