Z Berlina, który nie zachwyca nas swoim urokiem tak, jak Drezno przenosimy się właśnie do tego ostatniego. Zapraszamy na kolejny wpis z cyklu Podróżnicze ABC, czyli co warto zobaczyć w Dreźnie?

Co warto zobaczyć w Dreźnie?

  Co warto zobaczyć w Pradze?

 Co warto zobaczyć w Berlinie?

 Co warto zobaczyć w Kaliningradzie?

Wycieczka zorganizowana

Jeśli wycieczka zagraniczna, to w naszym przypadku jedynie z grupą, przewodnikiem i innymi takimi dodatkami. Owszem, koszty są nieco wyższe, nie zawsze możemy zwiedzić wszystko to, co byśmy chcieli, przy niektórych pięknych miejscach nie możemy zatrzymać się na dłużej, bo reszta grupy z przewodnikiem już gna do przodu. Mimo wszystko jednak dla osób, które z angielskiego znają trzy słowa na krzyż wyjazd z wycieczką zorganizowaną okazuje się być na wagę złota. W ten sposób odwiedziłyśmy Ardspach, Berlin i Drezno, o którym dziś chcemy Ci opowiedzieć coś więcej.

Co warto zobaczyć w Dreźnie?

Do Drezna wybraliśmy się w zeszłym roku w okolicach jesieni i Bożego Narodzenia. Nie zdziwi więc nikogo fakt, że już wtedy w niemieckim mieście odbywało się mnóstwo jarmarków, na których można było kupić różne pamiątki. Jarmark w Dreźnie to bardzo kolorowe miejsce, jednak patrząc na nasze polskie ceny produkty tam nie są sprzedawane bynajmniej w okazyjnych stawkach. Podobnie jest w Muzeum Zwinger w Dreźnie, do którego bilet można kupić na trzy ekspozycje lub tylko porcelanę. Ta ostatnia spodobała nam się najbardziej i gdybyśmy miały wybór następnym razem kupiłybyśmy bilet tylko na nią. Na uwagę zasługuje też nietypowa drezdeńska restauracja Pulverturm, do której zajrzeliśmy tylko przelotem. Urządzona jest w miejscu dawnych lochów, które w czasach współczesnych zostały doskonale wkomponowane w przestrzeń lokalu.

Z chęcią tam jeszcze wrócimy

Jak widzicie, podczas jednodniowej wycieczki w Dreźnie nie udało nam się zobaczyć zbyt wiele. Owszem, przechadzaliśmy się też mostem, czy ulicami Drezna, jednak wszystko było robione w biegu i na szybko. Z chęcią wrócimy tam ponownie. Być może biuro turystyczne przygotuje inne atrakcje do odwiedzenia. Wierzymy, że Drezno ma nam jeszcze wiele do zaoferowania. Tym wpisem niestety nie odpowiedziałyśmy w pełni na pytanie co warto zobaczyć w Dreźnie, jednak dałyśmy Ci wskazówki, które miejsce mogą Cię ewentualnie zainteresować. A Ty co poleciłbyś nam w Niemczech?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także