,,Najdłuższa podróż” Nicholasa Sparksa to szósta książka wydawana w kolekcji kioskowej ,,Wszystkie kolory miłości”, z którą postanowiłam się zapoznać. Czy jestem usatysfakcjonowana, przekonacie się za chwilę.

,,Najdłuższa podróż" Nicholas Sparks

 ,,Dla Ciebie wszystko” Nicholas Sparks

 ,,Pamiętnik” Nicholas Sparks

 ,,Ostatnia piosenka” Nicholas Sparks

,,Najdłuższa podróż” Nicholas Sparks

Po lekturze ,,Ostatniej piosenki” ciekawa byłam, jaką historię tym razem przygotował dla czytelników znany w wielu krajach amerykański pisarz. Okazało się, że następną pozycją okazała się ,,Najdłuższa podróż”. Opowiada ona historię Luke’a Collinsa, mężczyzny, którzy przed kilkunastoma miesiącami został mocno poturbowany podczas ujeżdżania byka, Zakapiora. Niestety, z przyczyn częściowo od siebie niezależnych wraca, aby zarabiać pieniądze. Właśnie podczas jednych z zawodów poznaje Sophię Danko, studentkę ostatniego roku historii sztuki, którą wybawia od towarzystwa byłego chłopaka, Briana. Między tą dwójką od razu zaczyna iskrzyć. Czy jednak ta znajomość ma szansę przetrwać?


Książka a wersja filmowa

Kilka miesięcy temu oglądałyśmy wersję filmową, która wzruszyła nas do łez, szczególnie wątek staruszka, Iry Levinsona, który opowiada swoją znajomość z miłością swojego życia, Ruth, Żydówką, która całkowicie poświęciła się pracy z dziećmi oraz kolekcjonowaniu obrazów wschodzących gwiazd sztuki, które po latach osiągają znaczącą wartość. Tymczasem mężczyzna, udając się do Black Mountain, tam, gdzie jeździli z żoną co roku, ma wypadek. W książce cały czas towarzyszy mu żona, w filmie ta wersja została trochę zmieniona. Ostatnie sceny związane z kolekcją także się różnią. Szczerze mówiąc, chyba bardziej podoba mi się ekranizacja ,,Najdłuższej podróży” Nicholasa Sparksa.

Amerykański pisarz znów zachwyca

Nie mogę jednak powiedzieć, że ,,Najdłuższa podróż” autorstwa znanego amerykańskiego pisarza mnie nie zachwyciła. To przepiękna opowieść miłości, która potrafi wiele przetrwać. Wątek Iry toczy się w czasach wojny, następne lata także są niepewne. Z każdej strony opowiadanej przez niego historii możemy wyczytać ogromne uczucie, którym darzył Ruth. Cała opowieść przeplatana jest współczesnymi wydarzeniami z życia ujeżdżacza byków i studentki historii sztuki. Nicholas Sparks po raz kolejny przygotował opowieść pełną emocji. Jestem przekonana, że gdybym wcześniej nie obejrzała filmu, jeszcze bardziej dogłębnie odebrałabym tę powieść. Niemniej jednak, na cokolwiek się skusicie, nie będziecie żałować swojej decyzji. Jestem tego pewna.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także