Wspomnienia mogą być namacalne lub też nie. Zdjęć w komputerze co prawda nie dotkniemy, ale pamiątki z Budapesztu już tak.

Pamiątki z Budapesztu

 Atrakcje turystyczne Kaliningradu

 Skalne Miasto w Czechach

 Co warto zobaczyć w Dreźnie?

Czechy, Niemcy, Rosja, Holandia…

W swoim życiu nie za bardzo wybierałyśmy się na zagraniczne wycieczki. Może nie tyle z braku pieniędzy, co z powodu zbyt dużej odległości. Niemniej, udało nam się odwiedzić dwukrotnie Berlin, Holandię, Skalne Miasto, Pragę, Drezno i na tym chyba na ten moment zakończymy listę naszych zagranicznych wojaży. W przyszłym roku mamy zamiar zwiedzić okolice od Olsztyna do Białegostoku i, korzystając z okazji, pojechać też na wycieczki na Litwę. Co z tego wyjdzie, zobaczymy. Na razie pozostaje nam cieszyć się tym, co już widziałyśmy.

Pamiątki z Budapesztu

Pamiątki z Budapesztu

Szczęśliwie złożyło się tak, że w ostatnim czasie z naszego miasta organizowana była wycieczka zorganizowana po Polsce wraz z 2-dniowym wypadem do Budapesztu. Choć same nie skusiłyśmy się na tę okazję, rodzice postanowili z niej skorzystać. Dzięki temu jako miłe wspomnienie z ich podróży mamy pamiątki z Budapesztu. Są to długopisy z panoramą miasta, karty do gry, pocztówki, świnka-skarbonka, w którą na pewno będziemy odkładać pieniądze na dalsze wojaże. Zakupione produkty, przeliczając na złotówki, nie były może najtańsze, jednak na Węgry tak szybko nikt już się nie wybierze, a posiadane przez nas pamiątki będą cieszyć oczy przez następne lata.

Pocztówka to też cudowne wspomnienie

Pocztówki to wspaniały sposób na zatrzymanie chwil, nawet jeśli w danym mieście nas wcale nie było. Jest to bardzo dobry pretekst, by się w dane miejsce wybrać i zobaczyć to wszystko na żywo. W Polsce koszt zwyczajnej pocztówki to ok. 1-2 zł, czyli dość drogo, biorąc pod uwagę jedną kartkę. Na szczęście producenci poszli krok dalej i za niecałe 10 złotych zazwyczaj można kupić całą talię kart do gry z ponad 50 widokami. Jest to o wiele korzystniejsze cenowo, a dodatkowo tekturki też można powiesić np. na lodówce. Odnośnie kart z Budapesztu, mają one zabytki tylko na nominałach od J w górę, czyli nieco mało. Jedna talia ma ten sam widok na wszystkich kartach. Niemniej, lepsze to niż nic. A jakie pamiątki z podróży Wy lubicie kupować, by móc zatrzymać wspomnienia na dłużej?

Pamiątki z Budapesztu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także