Skalne Miasto w Czechach to miejsce, które polecaliście nam kilkukrotnie. W końcu udało nam się wybrać do Adrspach.

Skalne Miasto w Czechach

 Biuro Turystyczne ,,Śnieżka w Karpaczu”

 Rejs tratwą w Skalnym Mieście

 Spacer po Skalnym Mieście

Niesamowita przygoda życia

Swoją wycieczkę wykupiłyśmy w Biurze Turystycznym Śnieżka w Karpaczu. W sezonie do tego można kupić wycieczkę również do ZOO Safari, ale, jak się dowiedziałyśmy, to droga donikąd, bo wszędzie się pędzi i w rezultacie nie jest się nigdzie. Wracając jednak do celu naszej podróży – wspaniałe, zapadające w pamięć przeżycia. Chodziłyśmy trzy godziny. Wiadomo, że nogi trochę nas bolały, jednak był to przyjemny spacer. Może zależało to także od przewodnika, który przesadnie nie pędził, co chwilę zabawiając nas żartami.

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Za bilet normalny zapłacimy 70 koron. Jeżeli macie legitymację studencką, wizyta wyniesie Was 35 koron. Możecie je wymienić w Polsce (zalecane), możecie także zrobić to na miejscu. Skalne Miasto w Czechach to miejsce, gdzie przed wejściem znajduje się wiele barów z tradycyjnym czeskim jedzeniem (ser smażony, knedliki) oraz widokówkami i pamiątkami. Później czeka nas niesamowity spacer po Skalnym Mieście. Nie da się ukryć, że tereny do równinnych nie należą, jednak widoki, które ukazują się naszym oczom, są warte każdego wysiłku. To żłobienia piaskowca, które pod wpływem opadającej wody same przyjęły swój obecny kształt. Wielu badaczy, czy turystów dopatruje się w tych rzeźbach realnych postaci, czy zjawisk. I faktycznie tak jest. Gdy dobrze się przypatrzymy, zobaczymy np. parę kochanków, czy dwa hipopotamy.

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Skalne Miasto w Czechach

Czuć, że jesteśmy w Czechach

Choć Skalne Miasto w Czechach dzieci od granicy w Lubawce godzina drogi autokarem, od razu czuć, że jesteśmy w innym państwie. To niesamowite, jak po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zmienia się krajobraz. Niewyobrażalnym wydaje się być także fakt, że skały, które zastaniemy na miejscu, powstały bez jakiejkolwiek interwencji człowieka. Jeżeli można tak powiedzieć, to cud natury, który zachwyca swoim pięknem i kunsztem przyrody. Skalne Miasto w Czechach to miejsce, w którym zapaleni turyści wspinaczkowi chodzą między skałami, zdobywając kolejne szczyty. Zajrzyjcie koniecznie.

Skalne Miasto w Czechach

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także