Noclegi w centrum czy na peryferiach miasta – co wybrać? Brać pod uwagę cenę, komfort, odległość od centrum, posiłki w miejscu noclegu? Niewiadomych jest naprawdę sporo.

Noclegi w centrum czy na peryferiach miasta - co wybrać?

 Czy wypada wpraszać się krewnym/znajomym na noc?

 Hotel – cena czy komfort?

 Jak dobrze wybrać nocleg?

Cena czy odległość od centrum?

Choć o wiele bardziej preferujemy jednodniowe wycieczki, wychodząc z założenia, że czasem więcej wydamy na sam nocleg niż na całą podróż, wybierając się w dalsze rejony mimo wszystko musimy skusić się na jakiś hostel/hotel, jakieś miejsce, w którym spokojnie będziemy mogły spędzić, bądź co bądź, pewnie z 10 godzin od wieczora do rana. W Lublinie np. spałyśmy na peryferiach z tego powodu, że prawie spod kwatery odjeżdżał autobus do centrum, wtedy były Światowe Dni Młodzieży i i tak by nie było gdzie się zatrzymać. W Kielcach spałyśmy w tanim hostelu Bartek, który znajdował się bardzo blisko od centrum. Połączyłyśmy więc bardzo umiejętnie obie rzeczy – przystępną cenę i odległość od centrum miasta.

Odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie

Czego ja chcę/potrzebuję? Tak naprawdę każdy z nas sam musi wiedzieć i podjąć decyzję, czy woli być może nieco przepłacić, ale spać w centrum miasta i nie tracić czasu na dojazdy czy zaoszczędzić pieniądze i zamieszkać na całkowitych obrzeżach. Przy wyborze miejsca noclegu należy też pamiętać o celu wyjazdu. Naszym jest przede wszystkim zwiedzanie, a w wielu miastach miejsca warte uwagi nie znajdują się tylko w ścisłym centrum. Można zamieszkać nieco dalej, ale blisko jakiegoś wartego poznania punktu na turystycznej mapie miasta. Jeśli jedziecie gdzieś służbowo, z pewnością orientujecie się, czy będziecie mieli czas, by z obrzeży miasta dojechać na czas, czy lepiej zamieszkać w okolicach centrum.

Noclegi w centrum czy na peryferiach miasta – co wybrać?

Jak już pisałyśmy, tak naprawdę to w którym miejscu wynajmiecie nocleg zależy od Waszych potrzeb, celu wycieczki, ale chyba przede wszystkim funduszy, które możecie na ten cel przeznaczyć. Naprawdę mamy wrażenie, że spanie w niektórych miejscach przedraża koszt atrakcji, które uda nam się przez cały dzień zobaczyć. Niemniej, Polska jest długa i szeroka, a my w swoim życiu mamy zamiar dotrzeć w tak wiele miejsc jak tylko się da. Na pytanie Noclegi w centrum czy na peryferiach miasta – co wybrać? może być tylko jedna odpowiedź. To wszystko zależy wyłącznie od Ciebie!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także